لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۹

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قالیبافان زنجانی ۴ سال است بیمه نشده‌اند

قالیبافان زنجانی ۴ سال است بیمه نشده‌اند

بر اساس آمار‌های موجود حدود ۳۰ هزار بافنده فرش و تابلو فرش در زنجان فعال هستند که حالا به جای شنیدن صادرات محصولات آنها، باید خبر عدم حمایت و نادیده گرفته شدن نیازهایشان منتشر شود.

نگاهی به عملکرد مسئولان و برنامه‌های آن‌ها در حمایت از قالیبافان نشان می‌دهد که فعالان این عرصه بیشترین ضربه را از این بی‌برنامگی‌ها و بی‌توجهی‌ها خورده‌اند و قالیبافان زنجانی نمونه‌ای از همین خانواده‌ها هستند که طی سال‌های اخیر نه تنها اسیر مشکلات عدیده‌ای بوده‌اند بلکه به گفته رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از سال ۹۴ بیمه‌شده جدیدی در این استان پذیرفته نشده است.

منبع: جوان آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

تهران تا ۵ سال آینده در تأمین آب به مشکل می‌خورد


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران، با اشاره به اینکه سالی ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می‌شود گفت، این عدد به اندازه تعداد یک شهر متوسط است، بنابراین اگر مسئولان و مجلسی‌ها به موضوع طرح‌های آب‌رسانی تهران که در حال اجرا است و یا باید اجرای آن آغاز شود توجهی نکنند، شک نکنید تا ۵ سال آینده تهران در تأمین آب شرب به مشکل خواهد خورد.

وی پیشتر نسبت به عقب‌ماندگی طرح‌های بزرگ آب تهران هشدار داده بود و گفته بود که طرح‌های بزرگ آب تهران ۱۰ سال است از برنامه عقب است و باید تدبیری در خصوص این طرح‌های بزرگ اندیشیده شود، چرا که طرح‌های بزرگ آب تهران بیش از ۳۰ سال است که از عمر آنها می‌گذرد.

منبع: خبرگزاری فارس

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG