لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۱

مورگان اورتگاس در گفتگو با صدای آمریکا: هیچکس بیشتر از مردم ایران از جنایتکاری قاسم سلیمانی رنج نبرده است


مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا عنوان کرد که صدور فرمان حمله منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی تصمیمی سخت برای دولت پرزیدنت ترامپ بود اما با توجه به حملات اخیر گروه‌های نیابتی ایران علیه آمریکا، این تصمیم اجتناب ناپذیر بود.

خانم اورتگاس روز جمعه ۱۳ دی به صدای آمریکا گفت: پرزیدنت ترامپ همواره گفته که او جنگ نمی‌خواهد و همیشه خواهان صلح با ایران و در خاورمیانه است و ما این تصمیم را به این خاطر گرفتیم که این تنش‌ها را کاهش بدهیم و از خودمان دفاع کنیم. بنابراین، آن‌چه ما می‌خواهیم، این است که ایران مثل یک کشور عادی رفتار کند. از بزرگترین حکومت حامی تروریست بودن دست بردارد، از تامین اسلحه و آموزش نیروهای نیابتی‌اش برای کشتن آمریکایی‌ها و متحدان‌ما و غیره دست بردارد.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: آقای پمپئو از همان اول و حتی وقتی که رئیس سی‌آی‌ای بود روشن گفته بود هر حمله‌ای به آمریکا چه از سوی ایران و چه از سوی هر کدام از نیروهای نیابتی‌اش باشد، این حملات با پاسخ قاطع و صریح روبرو خواهد شد. ما تا می‌توانستیم حداکثر خویشتنداری را انجام دادیم و به رغم تحریک‌هایی که شد و به رغم تحریک‌هایی که رژیم و نیروهای نیابتی‌اش انجام دادند ولی دیگر بس بود.

مورگان اورتگاس در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرد: ما در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم. بسیاری از آن‌ها جانشان را به خطر انداختند تا بر علیه این رژیم فاسد اعتراض کنند. رژیمی که مردم ایران را می‌کشد و به زندان می‌اندازد فقط به این خاطر که اعتراض می‌کردند و مطالبه‌شان یک زندگی بهتر، پایان فساد، پایان دادن به کار حکومتی که شفاف نیست بود. ما در کنار مردم ایران می‌ایستیم . آن‌ها می‌خواهند خودشان آینده روشن‌تری برای خود انتخاب کنند. جهان باید در کنار مردم ایران که توسط حکومت خودش سرکوب می‌شود بایستند.
هیچکس به اندازه خود مردم ایران از جنایتکاری قاسم سلیمانی رنج نبرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG