لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۱

حمله موشکی به یک رژه نظامی در جنوب یمن ۱۰ کشته و بیش از ۲۰ زخمی بر جای گذاشت


آثار یکی از موشک‌های پرتاب شده به سوی رژه نظامی در جنوب یمن
آثار یکی از موشک‌های پرتاب شده به سوی رژه نظامی در جنوب یمن

بر اثر یک حمله موشکی که در جریان رژه نظامی یک گروه مورد حمایت امارات متحده عربی در یمن انجام شد، ۱۰ تن، شامل شش نیروی نظامی و چهار کودک، کشته شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یکشنبه هشتم دی‌ماه در گزارشی به نقل از ماجد الشعیبی، سخنگوی گروه حاکم در جنوب یمن، گفت در این حمله دست کم ۲۱ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

گروه حاکم در جنوب یمن که خود را «قوای مقاومت» می‌خواند، خواهان بازگشت دوباره حکومت مستقلی است که تا سال ۱۹۹۰ در جنوب یمن برقرار بود.

آقای الشعیبی شورشیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران را عامل این حمله اعلام کرد.

ایالات متحده بارها حمایت‌های مالی و تسلیحاتی رژیم ایران از شورشیان حوثی یمن را محکوم کرده و آن را بی‌ثبات‌کننده و ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت خوانده‌اند.

چندی پیش برایان هوک، نمایده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، گفت درست وقتی مردم ایران علیه سیاست‌های رژیم ایران تظاهرات می‌کنند، و درست وقتی که مذاکرات صلح یمن و عربستان در جریان است، رژیم ایران برای حوثی های یمن موشک می‌فرستد.

مقامات ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۳ آذر نیز اعلام کردند یک کشتی کوچک حامل مقادیر زیادی از قطعات مربوط به موشک‌های هدایت‌شونده ایرانی که برای شورشیان یمن ارسال شده بود را کشف و ضبط کرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG