لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش میزان زنان معتاد به مواد مخدر

افزایش میزان زنان معتاد به مواد مخدر

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر گفت: نرخ شیوع مصرف موادمخدر در بانوان بیشتر از آقایان نیست اما درصد زنانی که گرفتار موادمخدر می‌شوند، افزایش پیدا کرده است.

وی همچنین در رابطه با آمار مصرف مواد مخدر در استان‌های ایران گفت، در استان‌هایی مانند تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان و البرز که در آن کلان‌شهر وجود دارد، نرخ شیوع مصرف موادمخدر بیشتر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

وجود ۲۰۰ مرکز تجاری پرخطر در تهران


معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز بیش از ۲۰۰ مرکز تجاری پر خطر در تهران وجود دارد و ما به عنوان وزارت کار خواستار تعطیلی ۴۰ واحد تجاری ناایمن شدیم. بازار تهران یکی از محل‌های پر ریسک و مخاطره‌آمیز در تهران است زیرا هر روز حدود یک میلیون نفر در بازار تهران حضور دارند و کالاها به صورت ناایمن انباشته شده که اگر حادثه‌ای در بازار تهران رخ دهد نباید انتظار داشته باشیم آتش‌نشان‌ها کاری انجام دهند.

منبع: روزنامه توسعه ایرانی

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

مصرف لبنیات در ایران، یک سوم میزان استاندارد است


مشاور انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران گفت: سرانه مناسب مصرف لبنیات برای حفظ سلامت افرد ۲۷۰ کیلوگرم است در حالی که در خوش‌بینانه‌ترین حالت سرانه مصرف این مواد سودمند در کشور ما یک سوم مصرف استاندارد است. این فاصله فقط یک عدد نیست و می‌تواند فاجعه بزرگی را برای مردم کشورمان رقم بزند.

وی ادامه داد: مرکز آمار ایران به عنوان یک مرجع رسمی، میزان تولید شیر در کشور را ۶.۷ میلیون تن در سال و وزارت جهاد کشاورزی میزان آن را ۱۰ میلیون تن اعلام کرده‌اند، در حالی که میزان جذب شیر برای تولید مواد لبنی در صنایع حداکثر ۸ میلیون تن است. بر این اساس میزان مصرف سرانه لبنیات در کشور را ۸۰ کیلوگرم برآورد کرد.

منبع: ایرنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

آلودگی هوا بیش از ۱۷ هزار نفر را به اورژانس کشاند


سخنگوی سازمان اورژانس ایران گفت: طی ۷ روز گذشته و به دلیل بروز آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق هوا در شهرهای اصفهان، البرز، تهران، مرکزی، قزوین، قم، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان، یزد و همدان تعداد ۱۷ هزار و ۳۰۳ نفر به اورژانس پیش بیمارستانی سراسر ایران مراجعه کردند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۴۷۱ نفر بیماران قلبی و ۶ هزار و ۵۳۰ نفر بیماران تنفسی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه تهران رکورددار مراجعات به اورژانس در روزهای آلوده است، ادامه داد: ۷۹۱۰ نفر در تهران به اورژانس پیش‌ بیمارستانی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۴۹۰۴ نفر بیمار قلبی و ۳۰۰۶ نفر بیمار تنفسی بوده‌اند. تعداد مراجعه کنندگان به اورژانس پیش بیمارستانی به دلیل افزایش ذرات معلق هوا در استان اصفهان ۲۲۵۵، آذربایجان غربی ۱۷۵۳، و آذربایجان شرقی ۱۶۳۷ نفر است.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

تولید فرش دستبافت در مهاباد ۱۰ درصد کاهش یافت


رئیس اتحادیه بافندگان فرش دستباف مهاباد گفت: امسال چهار هزار و ۴۰۰ متر مربع فرش دستبافت در این شهرستان تولید شده‌ است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد. افزایش دستمزد قالیبافان که طی چند سال گذشته ثابت مانده ‌بود از یک سو و افزایش قیمت مواد اولیه فرش از سوی دیگر موجب شده تا تولید این محصول ملی در سال جاری دچار رکود شود.

منبع: همشهری آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG