لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بخش عمده هزینه‌های سلامت ایران هدر می‌رود

بخش عمده هزینه‎های سلامت ایران هدر می‌رود

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران گفت: به دلیل نداشتن سیستم، بخش عمده‌ای از پول‌های سلامت هدر می‌رود و رشد تعرفه‌ها با رشد تورم قابل تطابق نیست.

وی همچنین افزود، بررسی‌ها نشان می‌دهد که تورم در حوزه سلامت، دو برابر تورم عمومی در ایران است که این وضعیت باعث شده تا رشد غیر منطبق در حوزه سلامت ایجاد شود و در نتیجه با هزینه‌های بیشتری در این حوزه مواجه هستیم و مشکل ما عدم برقراری سیستم است که باعث شده نارضایتی ایجاد شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

بار دیگر «هوای تهران» برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شد


شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۷ اعلام شده است و این در حالیست که شاخص آلودگی هوای تهران هم اینک بر روی عدد ۱۲۷ است و هوای تهران برای گرو‌های حساس ناسالم گزارش شده است.

همچنین بر اساس اعلام این شرکت، از ابتدای سال جاری، ۱۹۲ روز هوای سالم، ۲۵ روز پاک، ۴۸ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز ناسالم ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری میزان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

کاهش ۵۰ درصدی ماشین آلات راهداری زمستانی


معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش بیش از ۵۰ درصدی ماشین آلات برف روبی استان، گفت: برای برف روبی و نمک پاشی در زمستان امسال تعداد ماشین آلات برف روب نسبت به سال گذشته از ۶۳۰ به ۳۰۰ دستگاه کاهش یافته است و این کاهش امکانات جاده‌ای در فصل سرما با توجه به کمبود ۲۰۰ میلیارد ریالی اعتبارات بوده و اکنون کار امدادرسانی و برف‌روبی را در استان با مشکل روبرو کرده است و بر این اساس کمبود بودجه موجب شده تا نتوانیم از ماشین آلات اجاره‌ای و نیروهای فصلی برای برف روبی در فصل سرما استفاده کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

خالص بدهی دولت به بانک مرکزی ۲۷ برابر شد


بررسی عوامل موثر بر پایه پولی در پنج ماه ابتدای سال ۹۸ نشان می‌دهد، خالص مطالبات بانک مرکزی از بخش دولتی و خالص بدهی دولت به بانک مرکزی از روند افزایشی برخوردار بوده و طبق اطلاعات، خالص بدهی دولت به بانک مرکزی در مرداد ماه امسال ۲۷۳۳ درصد معادل ۲۷ برابر افزایش داشته و خالص دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در این مدت کاهش یافته است.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG