لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۱۳۵ دختر و پسر در مهمانی شبانه بازداشت شدند

۱۳۵ دختر و پسر در مهمانی شبانه بازداشت شدند

دادستان شهرستان دماوند بیان کرد: بنابر گزارش‌های مردمی و هوشیاری پلیس، ۱۳۵ دختر و پسر در حوزه قضایی دماوند که شمایل شیطان‌پرستی داشتند دستگیر شدند. این افراد مواد روان‌گردان، سلاح سرد، مواد مخدر، چاقو، قمه و غیره به همراه داشتند که علاوه بر این فعالیت‌های غیرمجاز مانند تتو و خالکوبی انجام می‌دادند.

وی ادامه داد: در حال حاضر از این تعداد ۷ نفر در زندان و در حال بررسی پرونده این افراد هستیم و بقیه افراد با تعهدات لازم آزاد شدند.

منبع: رکنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

پایداری کم زنان در شغل؛ میانگین اشتغال زنان ۱۰ سال است


کارشناس روابط کار و فعال حوزه زنان گفت: قبلا گفتمان حول فعالیت زنان بر محور این می‌گشت که کار کردن حق زنان است. حالا علاوه بر این گزاره باید گفت زنان نیاز به کار کردن هم دارند. با وجود این، در ایران سهم آنها همچنان از اقتصاد و بخش اشتغال کم است. مشکل فقط پذیرش زنان در یک شغل نیست، بلکه به نظر می‌رسد زنان بیشتر از مردان در معرض از دست دادن شغل خود هستند.

وی گفت: نتایج پژوهشی که از طرف مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته نشان می‌دهد میانگین طول مدت اشتغال در ایران بیشتر از ۱۱ سال و ۱۱ ماه، برآورد می‌شود که این شاخص برای زنان حدود ۱۰ سال و پنج ماه و برای مردان حدود ۱۲ سال و چهار ماه برآورد می‌شود.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG