لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قطعی اینترنت میلیاردها تومان به کسب و کارهای فناوری خسارت زد

قطعی اینترنت میلیاردها تومان به کسب و کارهای فناوری خسارت زد

رئیس فراکسیون فناوری و نوآوری مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چه جلسات متعددی در کمیسیون اقتصادی و هیات رئیسه مجلس برگزار و چالش‌های بیمه‌ای و بانکی شرکت‌های استارتاپی بررسی شد، اما دکمه قرمزی که هرگز نباید فشرده می‌شد، فشرده شده و یکی از زیر ساخت‌های مهم این زیست بوم یعنی دسترسی به شبکه جهانی اینترنت در کمال ناباوری به طور یکباره برای مدت طولانی قطع شد.

وی در ادامه گفت: بنا بر گزارش ها، خسارت‌های مستقیم تنها به کسب و کارهای حوزه فناوری روزانه بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

منبع: اعتماد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

اصلاح قیمت بنزین، دارو را گران کرد


مدیر کل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: مردم در ۲۳ روز اخیر که قیمت بنزین اصلاح شده از افزایش قیمت دارو و تجهیزات و خدمات بهداشتی و پزشکی ناراضی هستند، برخی از مردم مجبور به خرید روزانه دارو هستند و افزایش قیمت در این بخش ضرر و زیان زیادی را به مردم وارد می‌کند.

وی همچنین گفت: از زمان آغاز اصلاح قیمت بنزین تا کنون یک هزار و ۲۵۹ پرونده تخلف صنفی در استان تشکیل شده است.

منبع: همشهری آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

بیش از ۳ میلیون کارگر؛ محروم از آسایش بازنشستگی در ایران


نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در حال حاضر، از آمار کارگران محروم از بیمه، هیچ عدد دقیقی وجود ندارد و برآوردهای ما، آن هم به استناد گزارش مرکز آمار و سرشماری‌های دوره‌ای از تعداد مزدبگیران و تعداد بیمه شدگان و شاغلان دولتی نشان می‌دهد که حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار کارگر در مشاغل مختلف مشغول به کارند، اما محروم از بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی گفت، قانون کار در اجرا با مشکلاتی مواجه است آن هم به این دلیل که کارگران امنیت شغلی ندارند و از امکان دفاع از حق خودشان محروم هستند. علاوه بر این، کوتاهی بخش بازرسی تامین اجتماعی یکی از دلایلی است که باعث محرومیت این کارگران از پوشش بیمه تامین اجتماعی شده است که وضعیت معیشتی آنها به مراتب آسیب پذیرتر تر از کارگران بیمه شده است چون این گروه، حتی حداقل مزد را هم نمی‌گیرند.

منبع: روزنامه اعتماد

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

گوجه فرنگی همچنان کمیاب و گران است


کاهش شدید عرضه و نوسان قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی از ۸ تا ۲۰ هزار تومان در حالی همچنان ادامه دارد که دست‌اندرکاران بخش تولید و فروشندگان این اقلام از کاهش قیمت‌ها با عرضه محصولات مناطق جنوبی ایران به بازار خبر می‌دهند.

مدیرکل دفتر امور محصولات علوفه‌ای و جالیزی معاونت امور زراعی وزارت جهادکشاورزی گفت: با توجه به افزایش قیمت گوجه فرنگی در بازار، انتظار می‌رفت عرضه این محصول برای تعادل قیمت‌ها از چهار استان جنوبی ایران یعنی بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان انجام شود اما به‌دلیل تشدید بارندگی‌ها عرضه این محصول در استان بوشهر با مشکل مواجه شد و خسارت‌هایی به تولید گوجه فرنگی استان بوشهر وارد آمده اما هنوز آمار دقیق میزان خسارت‌ها مشخص نیست.

منبع: روزنامه همشهری

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

افزایش ۲۵ درصدی فوتی‌های مصرف مواد مخدر


مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۶ نفر در استان بر اثر سوء مصرف مواد جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد سه نفر زن و بقیه مرد هستند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۵۳ نفر بود، ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در مهر ماه امسال نیز هشت نفر بر اثر سوء مصرف مواد جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: ایرنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG