لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| صادرات فرش ایران ۳۰ درصد کاهش یافت

صادرات فرش ایران ۳۰ درصد کاهش یافت

رئیس اداره فرش دستباف وزارت صمت گفت: ۳۰ درصد صادرات ما به آمریکا و به تبع آن کشور‌های عربی اکنون از سبدمان حذف شده و باید برای جبران آن تمام بخش‌ها دست به دست هم دهند تا واردات مواد اولیه و صادرات تسهیل یابد.

وی همچنین در ادامه گفت: بیمه تأمین اجتماعی برای قالیبافان سه برابر سال‌های گذشته تصویب شد، اما متاسفانه به مرحله اجرا نرسید، زیرا به سبب شرایط به وجود آمده در کشور دولت توان پرداخت نداشته است.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

گران‌فروشی خودروسازها بعد از گرانی بنزین


مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران از افزایش قیمت خودرو بعد از گرانی بنزین خبر داد و گفت: پس از گرانی بنزین برخی خودروسازها اقدام به گرانی خودرو کردند و در حال حاضر پرونده‌هایی در این رابطه با سازمان تشکیل شده.

وی گفت، در ‌سال گذشته و امسال حدود ١٣‌ هزار پرونده تخلف درباره خودروسازها در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل شده است. عمده تخلف خودروسازها، تحویل‌ ندادن به‌ موقع خودرو بود. تقلب و گران‌فروشی از دیگر تخلفاتی است که خودروسازها و فروشندگان مرتکب آن شدند.

منبع: روزنامه شهروند

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

نگرانی بازنشستگان کشوری بابت بیمه تکمیلی


قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری اول دی ماه به پایان می‌رسد و قرار است صندوق، یک بیمه‌گذار جدید برای بیمه تکمیلی بیابد. بازنشستگان که معتقدند سقف تعهدات و پوشش خدمات بیمه تکمیلی هیچ‌گاه کافی نبوده است، نگران قرارداد جدید هستند.

بازنشستگان معتقدند؛ بایستی بیمه‌ی پایه، همه نیازهای درمانی بازنشستگان را پوشش دهد و نیازی به بیمه تکمیلی نباشد اما در شرایط فعلی که خدمات درمانی بیمه پایه ناکافی‌ست و بازنشستگان از فرط اجبار مجبور هستند هزینه مازاد برای بیمه تکمیلی بپردازند، لااقل تمهیداتی بیندیشند که خدمات بیمه تکمیلی برای بازنشسته و خانواده‌اش رضایت‌ بخش باشد.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

۱۶ هزار اتوبوس شهری کشور وارد فرسودگی می‌شوند


معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: قیمت اتوبوس‌های درون شهری به دو میلیارد رسیده و با این قیمت پایین بلیط و استهلاک خودروها، هزینه‌های اتوبوس هم تامین نمی‌شود.

وی افزود: ۲۲ هزار اتوبوس در حوزه شهرداری‌های ایران داریم که امسال ۱۶ هزار دستگاه از عمر ۱۰ ساله می‌گذرند و وارد فرسودگی می‌شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

سهم ۴۲ درصدی زنان مشهدی از شکایت‌ها


معاون دادستانی مشهد گفت: آمارها نشان می‌دهد که در زاهدان ۴۹ درصد خشونت علیه زنان اتفاق می‌افتد و در رساله دیگری در خصوص خشونت علیه زنان در شهر تبریز، ۵۴ درصد از زنان این شهر حداقل یکی از انواع خشونت‌های خانگی را تجربه کرده‌اند.

وی افزود: آمارها از دادسرای انقلاب مشهد نشان می‌دهد، در سه قالب از این جرایم در سال ۹۷ و شش ماهه اول سال ۹۸، فارغ از نتیجه موضوع پرونده‌های ضرب‌وجرح عمدی، ۴۳ هزار و ۱۷۳ مورد شکایت داشته‌ایم و ۱۸ هزار و ۱۳۹ مورد متعلق به شاکی زن بوده که حدود ۴۲ درصد از شاکیان این پرونده‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.

معاون دادستانی مشهد همچنین گفت: حدود ۲۳ هزار و ۶۱۸ شکایت در شش ماهه سال ۹۸ ثبت شده که ۴۲ درصد از شکایت‌ها را زنان داشته‌اند.

منبع: همشهری آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG