لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۱

جرد گینزر، وکیل خانواده باقر و سیامک نمازی: گروگانگیری از عوامل کلیدی سیاست خارجی رژیم ایران است


فراکسیون حقوق بشر سنای آمریکا عصر سه شنبه میزبان اعضای خانواده چهار تن از زندانیانِ گروگان در جمهوری اسلامی ایران بود.

جرد گینزر، وکیل خانواده باقر و سیامک نمازی در حاشیه این نشست به صدای آمریکا گفت: این جلسه مهمی برای بحث درباره گروگانگیری در ایران است. از نکات کلیدی که عنوان می شود این است که ایران نه تنها شهروندان آمریکایی بلکه شهروندان دیگر کشورها از جمله بریتانیا را به گروگان می‌گیرد. فی الواقع دارای یک صنعت گروگانگیری است که از عوامل کلیدی سیاست خارجی‌شان است. آنها گروگانگیری را با هدف تبادل آن با چیزهایی که برایشان مهم است مانند پول و دیگر امتیازات انجام می دهند و متاسفانه طی چهل سال گذشته در این کار خیلی موفق عمل کرده اند.

به گفته آقای گینزر، مشکل گروگانگیری صرفا مشکل بین دولت پرزیدنت ترامپ و یا هر دولت آمریکا با ایران نیست، بلکه مشکل ایران با جامعه جهانی است.

او تاکید کرد: این یکی از خواسته هایی است که امروز بیان می شود؛ یعنی دولت آمریکا و دیگر کشورها باید در این خصوص با یک زبان واحد مساله گروگانگیری را پیگیری کنند. یعنی به ایران بگویند که این اقدام نقض فاحش حقوق بشر است و همه دولتها در جهان باید مجازات های بی‌سابقه‌ای علیه این اقدامات ایران اعمال کنند. در غیر اینصورت انگیزه ادامه کار در ایران باقی می ماند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG