لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۸

تجمع همبستگی جوامع یهودی و ایرانی کانادا در حمایت از اعتراضات مردمی ایران: در مقابل سرکوب رژیم ایران ساکت نمی‌مانیم


جوامع یهودی و ایرانی کانادا روز یکشنبه در تورنتو برای ابراز حمایت‌شان از اعتراضات مردمی در ایران، یک تجمع مشترک را برگزار کردند.

مایکل ماستن، رئیس اجرایی «بِنِی بِرِت» کانادا به صدای آمریکا ۳۶۵ می‌گوید که به باور این سازمان، به نمایش گذاشتن همبستگی یهودیان کانادا با مردم ایران - چه آنها که اینجا در کانادا هستند و چه آنها که اینک زیر فشار بیرحمانه رژیم اسلامی در ایران رنج میبرند - بسیار مهم است.

«بِنِی بِرِت» یک سازمان جهانی خدمات رسانی یهودی است که ۱۷۶ سال پیش با هدف اطمینان یافتن از امنیت یهودیان و مبارزه با یهودستیزی بنیانگذاری شد. «بِنِی بِرِت» به همراه «شورای ایرانیان کانادا»، «همبستگی برای ایرانی دموکراتیک»، و «عدالت ۸۸» سازماندهی مشترک این تجمع را بر عهده داشتند.

آویده مطمئنفر، رئیس شورای ایرانیان کانادا به صدای آمریکا ۳۶۵ می‌گوید: «ما برای تظاهرات بر ضد رژیم ایران به اینجا آمده‌ایم؛ چون اساسا رژیم ایران، یک رژیم تروریست است.»

مایکل ماستن یادآوری می‌کند: «رژیم ایران از سال ۱۹۷۹ تاکنون در برخی از بدترین اقدامات تروریستی در جهان دست داشته و دارد. آن رژیم و ترویست‌های نیابتی‌اش نه تنها اسرائیل، بلکه به طور کلی یهودیان را در نقاط مختلف جهان هدف قرار داده‌اند.»

جوامع یهودی و ایرانی از جمهوری اسلامی خواستند از گروگان گرفتن ایرانیان در کشور خودشان دست بردارد.

آقای ماستن تاکید می‌کند: «ما نتایج اقدامات این رژیم و بخشی از رنجهایی که در ایران وجود دارد را درک می‌کنیم. وقتی بر زنان و اقلیتها ستم می‌شود، وقتی رژیم بخش چشمگیری از امکاناتش را در خدمت اقدامات تروریستی - در خاورمیانه و در سراسر جهان - قرار میدهد، این وظیفه همه ما و همه انسانهای نیکنفس است که در کنار یکدیگر بایستند. از این رو، جامعه یهودیان و بنی برت به ایستادن در کنار جامعه ایرانیان کانادا افتخار می‌کند و می‌گوید که ما خاموش نمی‌مانیم. ما گواه هستیم و از دولتها می‌خواهیم که برخیزند و کاری بکنند.»

همچنین آویده مطمئنفر، رئیس شورای ایرانیان کانادا به صدای آمریکا ۳۶۵ گفت: «پیام ما به رژیم ایران این است که ما گواه آن چه در ایران روی می‌دهد هستیم و آن را برای جهانیان بازگو می‌کنیم. آنها نمی‌توانند مردم را سرکوب و ارتباطشان را با سایر نقاط جهان قطع کنند؛ آنها را بگیرند و بکشند و هر بلایی که میخواهند به سرشان بیاورند و به حقوق اولیه انسانیشان احترام نگذارند. هم ما و هم جهان شاهد و ناظر هستیم.»

تجمع همبستگی در تورنتو یکی از چندین تجمعی بود که در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته در سراسر جهان برگزار شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG