لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کرایه وسایل نقلیه ۳۰ درصد افزایش یافت

کرایه وسایل نقلیه ۳۰ درصد افزایش یافت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: جهش قیمت بنزین، بر قیمت کالاها و خدمات تاثیر گذاشته و از جمله کرایه وسایل نقلیه ۳۰ درصد، قیمت گاز مایع ۴۰ درصد، قیمت محصولات فولادی ۱۵ و قیمت کود شیمیایی ۲۵ درصد افزایش یافته است.

این گزارش‌ها در حالی مطرح می‌شود که پس از افزایش قیمت بنزین و اعتراض‌های خیابانی، مقام‌های دولتی بارها مدعی شده بودند که افزایش قیمت بنزین بر سایر کالاها تاثیری نخواهد داشت.

منبع: بهار نیوز

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای گازسوز


عضو اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران اتومبیل گفت: پس از تغییرات قیمت و سهمیه‌بندی بنزین، قیمت خودروهای گازسوز از ۷ تا ۱۰ میلیون تومان و قیمت خودروهای هیبریدی نیز از ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون افزایش پیدا کرد.

وی همچنین گفت: تا پیش از اعلام ناگهانی قیمت جدید بنزین و سهمیه‌بندی آن، شاهد یک شیب ملایم افزایش قیمت بودیم که علت اصلی آن نیز عرضه کم از سوی خودروسازها و تعویق تعهدات آنها بود. در کنار این عوامل افزایش و سهمیه‌بندی بنزین سبب شد که شاهد یک جهش قیمتی در بازار خودرو باشیم.

منبع: اعتماد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

تخم مرغ گران شد


رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار در حال حاضر به ۲۰ هزار تومان رسیده در صورتی که نرخ مصوب آن ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه افزایش تقاضا، قیمت تمام شده و نرخ حمل و نقل از دلایل گران شدن قیمت تخم مرغ است تصریح کرد: نرخ حمل تخم مرغ با افزایش ۴۰ درصدی از ۱۸۰ هزار تومان به ۲۵۰ هزار تومان رسیده است.

منبع: خبرگزاری میزان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

قطعی اینترنت خسارت زیادی بر صنعت هتلداری ایران تحمیل کرد


رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: برخی هتلداران نسبت به تحمل خسارت ناشی از قطع اینترنت در یک هفته گذشته معترض شده‌اند، این در حالیست که هتل در شرایط اقتصادی حاضر کالایی گران در ایران محسوب می‌شود که در دسترس طیف گسترده‌ای از مردم نیز قرار ندارد.

وی همچنین گفت: نرخ جدید هتل‌ها که مهرماه هر سال با نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تعیین می‌شود میانگین افزایش نرخ هتل‌ها برای یک سال آینده را ۱۵ درصد تعیین کرده است.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

گوجه ۲۰۰ درصد گران شد


اگر چه دولت وعده داده بود که بهای اجناس و مواد خوراکی در پی جهش سه برابری نرخ بنزین تغییری نخواهد کرد، اما در چند روز گذشته قیمت گوجه فرنگی شاهد افزایش حدود ۲۰۰ درصدی بوده است.

به گفته مغازه‌داران، قیمت گوجه‌فرنگی ظرف چند روز گذشته از حدود سه تا پنج هزار تومان به ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان در برخی مناطق رسیده و عموما کیفیت آن بسیار پایین آمده است.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران اعلام کرده است که افزایش بهای بنزین هیچ تاثیری بر رشد قیمت گوجه در چند روز اخیر نداشته و این موضوع تنها به خاطر جابه‌جایی فصل و عمل نیامدن این محصول در برخی شهر‌ها مثل ورامین و قزوین به وجود آمده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG