لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| مرگ کسب و کارهای ایران با ادامه قطعی اینترنت

مرگ کسب و کارهای ایران با ادامه قطعی اینترنت

رئیس «انجمن فین تک‌ها» ایران گفت: کسب و کارهای مجازی از چندین سرویس داخلی و خارجی و تکنولوژی‌‎های متفاوتی که در داخل و خارج ایران وجود دارد همزمان استفاده می‌کنند و با محدودیتی که ایجاد شده ۹۰ درصد سرویس های خود را از دست داده‌اند که این قطعی اینترنت روی کسب و کارهای اینترنتی تاثیر منفی گذاشته و خسارت‌های جبران ناپذیری را بخصوص به کسب و کارهای کوچک و نوپا وارد کرده، به طوری که اگر این محدودیت تا چند روز دیگر ادامه یابد مرگ آنها فرا می رسد. این گروه از کسب و کارها درآمدی ندارند و با این اقدام روند رشد آنها متوقف شده است بنابراین بازگشت آنها به نقطه اولیه بسیار سخت خواهد بود.

منبع: روزنامه ایران

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

افزایش کرایه وانت‌بارها با افزایش قیمت بنزین در ایران


گزارش‌ها از میادین تره بار و پایانه‌های وانت بار حاکی از آن است که رانندگان وانت بار،‌ پس از افزایش قیمت بنزین کرایه‌های حمل و نقل را افزایش دادند؛ آنها معتقدند شرایط صدور بارنامه به گونه‌ای نیست که ملاک سنجش پیمایش واقعی آنها قرار گیرد.

یک فعال حمل‌ و نقلی گفت: سازمان راهداری می‌خواهد بر اساس میزان صدور بارنامه سهمیه بنزین ما را افزایش دهد و این به سود ما نخواهد بود چرا که روی تمام بارنامه‌ها که برای وانت بارها عنوان باربرگ به خود می‌گیرد مجبور به پرداخت نرخ عوارض و مالیات هستیم؛ همین موضع باعث می‌شود که اصلا سراغ دریافت باربرگ برای حمل بار نرویم. پرداخت عوارض و مالیات و حق کمیسیون روی باربرگ‌ها عملا به معنای آن است که در جیب راننده پولی نمی‌ماند.

منبع: ایرنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

افزایش ۵۰ درصدی قیمت برخی از اقلام خوراکی در یک سال گذشته


براساس اعلام مرکز آمار، در بخش غلات، در سه ماهه دوم سال ١٣٩٨، متوسط قیمت جو نسبت به فصل تابستان سال قبل ۵۹.۹ درصد افزایش و در بخش سبزیجات، متوسط قیمت سیب زمینی در سه ماهه دوم سال ۹۸ نسبت به فصل مشابه سال قبل معادل ۱۷۷.۵۳ درصد افزایش داشته است. در بخش میوه‌های هسته‌دار نیز متوسط قیمت زردآلو در سه ماهه دوم سال ٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل معادل ۵۴.۱ درصد افزایش داشته است.

در بخش دامداری سنتی، در سه ماهه دوم سال ١٣٩٨، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده، متوسط قیمت یک کیلوگرم گاو پرواری زنده به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸۶.۵ و ۶۲.۱ درصد افزایش و در بخش فراورده‌های دامی سنتی نیز در تابستان ٩٨، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو نسبت به فصل تابستان سال قبل معادل ۵۳.۵ درصد افزایش داشته.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

۹۰ درصد مشکلات تولید از سوء تدبیر‌های داخلی است


عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: اصلی‌ترین مشکلاتی که پیش‌روی تولید و کسب‌وکار قرار دارد، مسائل بانکی و گمرکی است. مالیات و تامین اجتماعی هم در رده‌های بعدی قرار دارند. اگر همین الان بخواهیم یک نظرسنجی بین فعالان اقتصادی انجام دهیم که تولیدکنندگان ایرانی بیشتر از تحریم‌های خارجی رنج می‌برند یا سوءتدبیر‌های داخلی، پاسخ بیش از ۹۰ درصد فعالان «سوءمدیریت و سوءتدبیر‌های داخلی» خواهد بود که در اجرا و قانونگذاری نهادهای دولتی و نهادهای قانونگذاری سر راه تولید قرار داده‌اند.

وی گفت: در یک بررسی آماری که اتاق بازرگانی ایران انجام داده، بیش از ۲۱۰۰ فقره مجوز در رابطه با تولید احصا شده است. توجه داشته باشید هر فردی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار دارد، باید تعدادی از این مجوزها را اخذ کند و این کار بسیار سخت و زمانبری بوده و ممکن است حتی فعال اقتصادی و سرمایه‌گذار را از سرمایه‌گذاری منع کند.

منبع: روزنامه فرهیختگان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

زیان ۵ هزار میلیاردی خودروسازان در ۶ ماهه اول ۹۸


دبیر انجمن خودروسازان، با اشاره به قیمت خودرو گفت: طبق اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، سال گذشته خودروسازان هفت تا هشت میلیارد تومان زیان کرده‌اند. در شش ماهه اول امسال نیز هر خودروساز ۵ هزار میلیارد تومان زیان کرد، به طور مثال سایپا پراید را ۳۷ میلیون تومان می‌فروشد در حالی که قیمت تمام شده آن ۳۹ میلیون تومان است. همچنین باید برای آن ارزش افزوده ۹ درصدی نیز بپردازد و سودی نیز برای شرکت در نظر بگیرد که هم‌اکنون این خودرو را با زیان می‌فروشند.

دبیر انجمن خودروسازان بیان کرد: قیمت خودرو در بازار افزایش یافته، ولی نرخ کارخانه هیچ تغییر نکرده که دلیل آن نیز هزینه‌های سرگردان در بازار است.

منبع: جوان آنلاین
XS
SM
MD
LG