لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| درخواست افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی کرایه سواری‌های بین‌شهری

درخواست افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی کرایه سواری‌های بین‌شهری

رییس اتحادیه سواری کرایه گفت: یکی از بزرگترین مشکلات ما این است که میزان سهمیه بنزین ۴۵ هزار نفر اعضای این اتحادیه که با سواری‌های کرایه خودراننده در جاده‌های بین شهری فعالیت می‌کنند مانند مردم عادی ۶۰ لیتر در ماه در نظر گرفته شده و این در حالی است که رانندگان این اتحادیه ماهانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ لیتر بنزین مصرف می‌کنند.

وی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته اگر سهمیه‌ اصلاح شده برای رانندگان ما کمتر از هزار لیتر باشد باید قیمت کرایه ۲۰ درصد و اگر بین هزار تا ۱۲۰۰ لیتر باشد نرخ کرایه باید ۱۰ درصد افزایش یابد.

منبع: عصر ایران

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

تاثیر افزایش قیمت بنزین در تورم ۴ واحد درصد در سال خواهد بود


رئیس کل بانک مرکزی،‌ گفت: محاسبات اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی نشان می‌دهد که تاثیر افزایش امروز قیمت بنزین در تورم در حدود چهار واحد درصد در سال خواهد بود.

وی همچنین گفت: در این چند روز، تحت تاثیر انتظارات ناشی از تقاضای فصلی ارز، عوامل سیاسی و نیز اخبار افزایش قیمت بنزین، در مقایسه با نرخ سه ماه گذشته، ‌افزایش قیمت دلار در بازار آزاد حدود سه درصد بوده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

دو سوم ماماها بیکار هستند


رئیس انجمن مامایی فارس گفت: عدم ‌جذب و استخدام ماما در مراکز درمانی از مشکلات عمده ماماها در ایران است و علی‌رغم نیاز به وجود تعداد زیادی ماما در سیستم درمانی اما متاسفانه با آمار پایین استخدام و بکارگیری آنها مواجه هستیم. اجرای طرح پزشک خانواده نیز به دلیل ارائه خدمات رایگان بهداشتی، موضوع دیگری بود که به سهم خود موجب کاهش تمایل حضور ماماها در مطب‌ها و مراکز درمانی شد.

وی همچنین گفت: مشکلات فوق و دیگر مشکلاتی چون عدم همکاری و عقد قرارداد از سوی سازمان‌های بیمه‌گر بر مشکلات این گروه افزوده و نهایتا منجر به کاهش تعداد مراجعین به آنها شده است.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG