لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۷

واقعیت‌هایی از داخل ایران| فضای آموزشی ۱۰ استان ایران زیر خط استاندارد

فضای آموزشی ۱۰ استان ایران زیر خط استاندارد

هم‌اکنون میانگین سرانه فضای آموزشی در ایران به ۵.۱ دهم مترمربع به ازای هر دانش‌آموز رسیده است اما سرانه استاندارد زمینه هشت مترمربع است و در حال حاضر ایران سه مترمربع به ازای هر دانش‌آموز با سرانه استاندارد فاصله دارد و بر اساس اطلاعات موجود ۱۰ استان ایران مانند استان تهران، البرز، گیلان، سیستان و بلوچستان و لرستان به لحاظ استاندارد فضای آموزشی زیر خط استاندارد هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

کاهش ۲۱ درصدی مسافران و ۲۶ درصدی پروازهای فرودگاه امام


فرودگاه امام خمینی برخی آمار پروازی این فرودگاه در شش ماه نخست سال جاری را اعلام کرد که بر اساس آن ٢٣ هزار و ٢٢١ پرواز در این فرودگاه انجام شده و سه میلیون و ٩۶۵ هزار و ٣٠٧ مسافر با این پروازها جابه‌جا شده است.

این در حالی است که بر اساس آمارهای منتشره از سوی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، این فرودگاه از نظر تعداد نشست و برخاست هواپیماها، در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۱۵.۷ درصدی و از نظر تعداد مسافر کاهش ۸.۵ درصدی داشته و این آمار نسبت به شش ماهه نخست سال ۹۶، به ترتیب با کاهش ۲۶.۲ درصدی و ۲۰.۶ درصدی روبرو بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

کمبود نیرو و نبود ماشین‌آلات برداشت زعفران را تهدید می‌کند


یک عضو شورای ملی زعفران گفت: تولید زعفران در سال جاری افزایش یافته، اما مشکلاتی با افزایش تولید اتفاق افتاده است که کیفیت محصول را تهدید می‌کند. کمبود کارگر برداشت محصول و کارگر پرک کردن، موجب شده که بخش زیادی از گل‌های زعفران بر زمین‌های زراعی باقی بماند که موجب کاهش کیفیت محصول و افزایش ضایعات خواهد شد.

وی نتیجه این مشکلات را کاهش قابل توجه قیمت گل زعفران عنوان کرد و گفت قیمت خرید هر کیلوگرم گل زعفران از ۱۲۰ هزار تومان به ۴۰ تا ۵۵ هزار تومان کاهش یافته است.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

کاهش ۳۵ درصدی تولید خودرو در ۷ ماه نخست امسال


طی هفت ماهه امسال ۴۳۰ هزار و ۸۲۳ دستگاه انواع خودرو در ایران تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۴.۹ درصد افت داشته است. در این مدت تولید سواری به ۳۹۵ هزار و ۷۸۳ دستگاه رسید که این رقم هم در مقایسه با هفت ماهه سال گذشته ۳۶.۲ درصد افت داشته است. همچنین طی هفت ماهه امسال تولید ون ۸۶.۴ درصد، مینی‌بوس و میدل‌باس ۶۴۰۹ درصد، اتوبوس ۶۱.۶ درصد و کامیونت، کامیون و کشنده ۷۹ درصد کاهش داشته است.

تولید انواع خودرو در گروه صنعتی ایران خودرو و سایپا نیز طی هفت ماهه امسال به ترتیب ۳۷.۶ درصد و ۲۰.۵ درصد افت داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG