لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۰ درصد خانوارهای تهرانی زیرخط فقر مسکن

۴۰ درصد خانوارهای تهرانی زیرخط فقر مسکن

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: ۴۰ درصد خانوارها در شهر تهران زیر خط فقر مسکن و ۲۰ درصد حاشیه‌نشین هستند که جمعیت این گروه در حال افزایش است و پیش بینی شده که سالانه ۱۰ درصد به این میزان اضافه می‌شود.

به گفته وی، ۱۵ درصد جمعیت شهری نیز در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند، این در حالیست که سه میلیون واحد مسکونی در تهران بلااستفاده و خالی هستند.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

گرانی، خرید شیرینی را ۴۰ درصد کم کرد


رئیس اتحادیه قنادان تهران گفت: ما در تعامل با سازمان حمایت و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مردم، تصمیم گرفتیم قیمت‌ها را به گونه‌ای افزایش دهیم که فشار کمتری به مشتریان وارد شود، ولی با این وجود فروش نسبت به سال‌های قبل حداقل ۴۰ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: همچنین در طول این مدت تعداد زیادی از قنادی‌های تهران بسته شده‌اند و این در حالی است که تعداد افرادی که از صنف ما می‌روند بیشتر از تعدادی ورودی‌های صنف شده و این یعنی صنف قنادی‌ها در حال کوچک‌تر شدن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

تخم‌مرغ رسماً ۱۵ درصد گران شد


قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ۸۹۰۰ تومان اعلام شده، این در حالیست که نرخ مصوب قبلی این محصول ۷۷۴۰ تومان بود که نشان می‌دهد، نرخ مصوب تخم مرغ ۱۵ درصد افزایش یافته است.

نرخ هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ بسته بندی یک کیلو و ۷۰۰ گرمی ۱۵۹۰۰ تومان تعیین شده و این در حالیست که این محصول در تهران حدود ۱۶.۵ تا ۱۹ هزار تومان به فروش می‌رود و به نظر می‌رسد دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار مصرف، افزایش صادرات، تغییر فصل و افزایش مصرف است.

منبع: مشرق

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

تورم تولیدکننده بخش خدمات ۳۰ درصد شد


تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل ایران نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ١٣٩٨ به ۷.۳ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل بهار، ١.۴ واحد درصد افزایش دارد و بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» با ۱۰.۵ درصد است.

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل تابستان نیز به ۳۰.۱ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ٢.٨ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. در فصل مورد بررسی، در میان بخش‌های خدمات در ایران، بیشترین آن مربوط به بخش «خدمات هتل و رستوران» با ۳۸.۵ درصد است.

منبع: مرکز آمار ایران

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG