لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| تخم مرغ گران شد

تخم مرغ گران شد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران گفت: میانگین قیمت تخم مرغ طی ماه‌های گذشته حدود ۵۶۰۰ تومان بود که در حال حاضر نزدیک به هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافته و قیمت متوسط آن درب مرغداری در حال حاضر ۶۸۰۰ تومان است. نرخ برخی از نهاده‌ها از جمله ذرت نیز مجددا افزایش پیدا کرده در حالی که نرخ مصوب آن ۱۳۵۰ تومان است، در بازار آزاد قیمت این نهاده به ۱۸۰۰ تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: اتمام ماه محرم و صفر و قرار گرفتن دوباره در آستانه برگزاری مراسم جشن و سرور، یکی از دلایل افزایش قیمت تخم مرغ بوده ضمن اینکه صادرات این محصول به کشور افغانستان نیز از سر گرفته شده و طی حدود ۱۰ روز اخیر اوج گرفته است.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

افزایش قاچاق لوازم خانگی در ایران


عضو هیئت رئیسه مجمع عالی واردات ایران گفت: ممنوعیت واردات رسمی لوازم خانگی، راه را برای قاچاق این محصولات هموار کرده و در شرایط فعلی که تولیدکننده برای تولید صنعتی خود به قطعات یدکی و اولیه نیاز دارد و وارد کننده شناسنامه دار از فعالیت خود منع شده، پای قاچاق به میدان باز می‌شود.

وی افزود: صنعت لوازم خانگی ایران توانایی تامین نیاز داخل را دارند اما هیچ گاه تولید واقعی نداشته است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

مربی تیم ملی تپانچه ایران: فشنگ مرغوب به تعداد كافی نداریم


مربی تیم ملی تپانچه زنان و مردان ایران گفت: با وجود تلاش‌های فدراسیون تیراندازی، فشنگ مرغوب با سریال‌های مختلف در اختیار نداریم و فدراسیون همچنان با مشكل كمبود فشنگ برای تمرینات تیم‌های ملی مواجه است.

وی در ادامه گفت: فدراسیون تلاش زیادی برای حل این مشكل انجام داده است اما متاسفانه با توجه به وضعیت موجود، امكان تامین فشنگ مرغوب مورد استفاده در مسابقات، نیست.

منبع: ایرنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

گرانی مواد اولیه؛ مشکل تولید در ایران است


رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان اظهار کرد: وضع مدیران صنایع به خاطر عوامل مختلف در عرصه تولید خیلی خوب نیست؛ در یکی دو سال اخیر، همه مدیران صنایع به خاطر سیاست‌های دولت چشم به وعده‌ها دوخته بودند و مقداری وضع صنعت به این واسطه متزلزل شد؛ از طرفی هم حمایت‌های دولت از صنعت اثر چندانی نداشت و علی‌رغم تلاش دولت، با صدور بخشنامه در جهت همراهی با واحدهای صنعتی، رونق چشمگیر مورد توقع ما اتفاق نیفتاد.

وی در ادامه گفت: تغییرات ارزی و تنش‌های موجود به‌ عنوان عامل گرانی مواد اولیه، تولیدکنندگان را مجبور می‌کند تا مواد اولیه دسته دوم خریداری کنند و در نهایت تولید باکیفیت نخواهد بود. در این شرایط، قاچاق نسبت به تولید داخل در بازار چربش بیشتری دارد و مصرف‌کننده را قانع می‌کند که تولید داخل کیفیت ندارد و به تولید ضربه وارد می‌کند.

منبع: خبرگزاری فارس

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

دولت سهم بیمه ۲۳ درصدی معلولان را از ابتدای سال پرداخت نکرده است


مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران گفت: مستمری که ماهانه افراد دارای معلولیت دریافت می‌کنند، در حد و اندازه‌ای نیست که بتواند احتیاجات حتی گوشه‌ای زندگی آنان را رفع کند. در سال جاری با اینکه ۷ ماه از ابتدای سال می‌گذرد افزایش مستمری از محل بودجه سازمان بهزیستی برای مستمری ۵۳ هزار تومان اعمال شد اما مابه‌التفاوت افزایش مستمری‌ها که شش ماه ابتدای سال اعمال نشده بود، پرداخت نشده است.

وی افزود: معلولان در خصوص اشتغال پایدار هم مشکلات زیادی دارند. در حالی هفت ماه از سال می‌گذرد که دولت ریالی بابت ۲۳ درصد سهم کارفرما که در قانون حمایت از افراد دارای معلولیت موظف شده پرداخت کند، پرداخت نکرده است. همین مسئله اشتغال پایدار افراد دارای معلولیت را با مشکل مواجه می‌کند.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG