لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

واقعیت‌هایی از داخل ایران| فروش مرغ ۵۰۰ تومان بالاتر از نرخ مصوب

فروش مرغ ۵۰۰ تومان بالاتر از نرخ مصوب

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: طی روز جاری هر کیلو مرغ ۵۰۰ تومان گران‌تر از نرخ مصوب یعنی به قیمت ۱۳ هزارو ۴۰۰ تومان در درب واحد‌های فروش، فروخته می‌شود که تنها دلیل آن سیاست‌های مرغداران و عمده فروشان در کنترل بازار و قیمت‌ها است.

وی درادامه افزود: نرخ مصوب مرغ زنده هشت هزارو ۵۵۰ تومان است که طی روز جاری به قیمت ۹ هزار تومان فروخته می‌شود همچنین هر کیلو مرغ به قیمت دوازده هزارو ۴۰۰ تومان به واحد‌های فروش عرضه می‌شود که این واحد‌ها به قیمت سیزده هزارو ۴۰۰ تومان به مردم عرضه می‌کنند.

منبع: خبرگزاری میزان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

۹۰ درصد از گوجه فرنگی تولید شده روی دست کشاورزان مانده است


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کشاورزان غرب کشور محصول گوجه فرنگی خود را برداشت نکردند و پایین بودن قیمت باعث می‌شود کشاورزان سال آینده کمتر به سمت کشت محصولاتی مانند گوجه فرنگی بروند.

وی گفت: قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوجه فرنگی حداقل یک هزار و ۵۰۰ تومان است و چون کشاورزان عمدتا به صورت خانوادگی بر روی مزرعه کار می‌کنند در صورت محاسبه قیمت نیروی کار کشت گوجه فرنگی صرفه اقتصادی ندارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امکان خرید محصولات کشاورزی بیشتری با توجه به امکانات سازمان تعاونی روستایی وجود دارد و تناژ گوجه فرنگی خریداری شده به صورت حمایتی و توافقی ۱۰ درصد از محصول تولید شده است و باقی مانده بر روی دست کشاورزان است.

منبع: خانه ملت

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

واردات آمپول به جای پودر کاکائو


مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: چندی پیش یکی از شرکت‌های واردکننده سفارشی تحت عنوان پودر نارگیل و پودر کاکائو در سامانه تی تک ثبت کرده بود که متوجه شدیم به جای آن آمپول تستوسترون و برخی داروهای هورمونی وارد کرده است. فرد یا اپراتوری که به سامانه دسترسی داشته است پس از ساعت کاری برخی از سفارشات را تایید کرده که عملا این کار خلاف قانون است.

وی در ادامه درخصوص تخلفات صورت گرفته در تجهیزات پزشکی نیز گفت: در این حوزه نیز تخلفات زیادی صورت می‌گرفت که تا پایان ماه جاری اقدامات لازم در این زمینه اجرا خواهد شد.

منبع: روزنامه شرق

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

بزرگترین کارخانه قطعه‌سازی مازندران در آستانه تعطیلی قرار گرفت

شرکت فولادین ذوب آمل
شرکت فولادین ذوب آمل


شرکت فولادین ذوب آمل با هزار و ۶۰۰ کارگر در زمینه ریخته‌گری و تامین قطعات خودرویی فعالیت دارد که به دلیل بی‌توجهی مسئولان، مشکلات و سختی تامین مواد اولیه در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.

در این کارخانه طبق قراردادها و تعهدات بین این شرکت و ایران خودرو، شرکت فولادین ذوب آمل اقدام به تولید حدود ۴۵۰ هزار قطعه شامل ۲۵۰ هزار اکسل کامل و ۲۰۰ هزار قطعه موتوری و صفحه‌ای کرده است. یکی از کارگران این شرکت نیز می‌گوید: در سال گذشته ۲۴ ساعته کار می‌کردیم اما امروز کوره‌ها خاموش است، سه شیفت قالب‌گیری فولادین ذوب آمل به یک شیفت تقلیل پیدا کرد و تناژ ذوب به یک چهارم رسید، در حالی که نیمی از قطعات بزرگترین کارخانه خودروسازی کشور در آمل تولید می‌شد.

منبع: روزنامه توسعه ایرانی

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

۲۲ نفر در صومعه‌سرا به اتهام قماربازی بازداشت شدند


فرمانده انتظامی شهرستان صومعه‌سرا گفت: پی دریافت خبری مبنی بر برپایی مکان قماربازی در یک باب منزل مسکونی و ایجاد مزاحمت برای اطرافیان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و پلیس با انجام تحقیقات نامحسوس در محل مورد نظر ۲۲ نفر در حال قماربازی دستگیر شدند و همچنین وسایل قمار و مبلغ ۱۳۷ میلیون ریان وجه نقد نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: متهمان برای سیر مراحل قانونی پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG