لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۴ درصد بیکاران لیسانس به بالا هستند

۴۴ درصد بیکاران لیسانس به بالا هستند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۴۴ درصد بیکاران ایران، فارغ‌التحصیلان لیسانس به بالا هستند، علت آن این است که به بازار کار آنها توجه نکرده‌ایم و باید در ساختار تربیت نیروی انسانی دانشگاهی بازنگری کنیم.

وی افزود: دانشگاه ما دانشجوی Post graduate با نسبت بالا می‌گیرد و متاسفانه دانشجویی که دوره‌ای را طی کرده به عنوان یک جوان نخبه انتظار شغل دارد و ما برای او ایجاد شغل نکرده‌ایم چون زمانی که دانشجو می‌گرفتیم به جایگاه ارائه خدمت او فکر نکردم و این یکی از گرفتاری‌های ماست.

منبع: همشهری آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

رشد اقتصادی ایران امسال منفی ۹.۵ درصد می‌شود


صندوق بین المللی پول در آخرین گزارش خود کشورها را بر اساس نرخ تورم طبقه بندی کرده است و براساس آماری که این صندوق منتشر کرده نرخ تورم ایران نسبت به سال گذشته نزدیک به ۵ درصد افزایش یافته است و ایران در جایگاه پنجم فهرست پر تورم‌ترین کشور‌های دنیا قرار گرفته است.

پیش بینی این صندوق از رشد اقتصادی ایران حاکی از کاهش بیشتر رشد اقتصادی ایران است. بر اساس این پیش بینی، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ منفی ۹.۵ درصد باشد که ۳.۵ درصد بیشتر از پیش بینی قبلی آن است.

منبع: خبر آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

۶ میلیون روستایی نیازمند خدمات بیمه هستند


سخنگوی دولت گفت: هم اکنون بیش از ۲.۵ میلیون خانوار روستایی شامل شش میلیون نفر از ساکنان روستا‌های ایران نیازمند دریافت خدمات بیمه هستند.

وی همچنین گفت: سالانه ۱۳ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان یارانه برای خرید تضمینی از روستاییان پرداخت می‌شود، خرید تضمینی محصولات کشاورزی مانع از مهاجرت این قشر به شهر‌ها شده است به نحوی که حتی در برخی روستا‌ها شاهد مهاجرت معکوس هستیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

زنان روستایی از امکانات بهداشتی کمتری برخوردارند


یک جمعیت‌شناس گفت: امکانات بهداشتی و درمانی نقاط روستایی بسیار ضعیف‌تر از نقاط شهری است؛ زیرا دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی در روستاها کم است.

وی درباره وضعیت پوشش بیمه‌ای زنان روستایی نیز اظهار کرد: آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد، اما حدود ۸۰ درصد از روستاییان ایران تحت پوشش بیمه نیستند، زیرا بخش کشاورزی کارفرمایی ندارد و از سوی دیگر عدم آگاهی و عدم برخورداری از امکانات مالی کافی باعث شده است جمعیت روستایی تحت پوشش بیمه نباشند و در دوران سالخوردگی نیز از تامین آتیه محروم باشند.

منبع: تابناک

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG