لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳۳ زن و مرد در مهمانی شبانه قشم دستگیر شدند

۳۳ زن و مرد در مهمانی شبانه قشم دستگیر شدند

فرمانده سپاه قشم گفت: ۳۳ نفر در یک پارتی مختلط شبانه از یک خانه تیمی در یکی از روستا‌های شهرستان قشم دستگیر شدند. افراد دستگیر شده وضعیت مناسبی نداشتند و اقدام به شرب خمر نیز کرده بودند. همچنین تعدادی خرده فروش مواد مخدر صنعتی به ویژه ماده صنعتی «گُل» نیز دستگیر شدند.

وی بدون اشاره به مقدار مواد مخدر کشف شده ادامه داد: بیشتر بخش مورد هدف این افراد دانش آموزان و دانشجویان بوده است.

منبع: جوان آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

کاهش ۷۰ درصدی فروش تن ماهی در ایران

عضو انجمن صنایع کنسرو ایران گفت: تن ماهی در سبد غذایی اقشار متوسط، ضعیف و دانشجویان قرار داشت اما این اقشار اکنون توان پرداخت تن ۱۴ تا ۱۸ هزار تومانی را ندارد ضمن آنکه امکان دارد در آینده به دلیل بالا رفتن هزینه‌های تمام شده باز هم قیمت‌ها بیش از این افزایش پیدا کند.

وی افزود، با بالا رفتن قیمت ارز به طور طبیعی شاهد افزایش قیمت مواد اولیه اعم از محصولات داخلی و خارجی بودیم اما کمبود آن در بازار سبب شد که قیمت‌ها غیرطبیعی رشد کند.

عضو انجمن کنسور ایران تصریح کرد: این افزایش قیمت که مهمترین علت آن افزایش قیمت دلار است باعث شده که ۵۰ تا ۷۰ درصد فروش ما کاهش پیدا کند. از طرف دیگر اکنون با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت مشغول به کار هستیم و علی رغم میل باطنی تعدیل نیرو داشتیم.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

کاهش ۵.۳ درصدی تعداد دام سبک در ایران

نتایج طرح آمارگیری اندازه گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبک، در مرداد ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های ایران ۴۳.۶ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ۱۶.۵میلیون رأس بوده است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۶ و ۳.۶ درصد کاهش یافته است.

بر اساس آمار منتشر شده، تعداد دام سبک موجود در بهره‌برداری‌های پرورش دهنده دام سبک ایران در مرداد ماه ١٣٩٨ با کاهش ۵.۳ درصدی نسبت به ماه قبل، به ۶۰.۱ میلیون رأس رسیده است.

بررسی ترکیب گله و روند تغییرات تعداد دام سبک در مدت اجرای طرح نشان می‌دهد که علاوه بر کاهش زایش دام‌ها، افزایش تعداد کشتار دام‌های پرواری می‌تواند از مهمترین علل کاهش دام سبک دامداری‌های ایران در این ماه باشد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

تصادفات منجر به فوت در چهارماهه نخست امسال ۱.۶ درصد افزایش داشته است

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس گفت: اجساد ۴۶۹ نفر به دلیل فوت ناشی از تصادفات در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۸ به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان فارس ارجاع داده شده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱.۶ درصد افزایش داشته است.

بر اساس آمار اعلام شده سازمان پزشکی قانونی ایران در چهارماهه نخست امسال، استان فارس با ۴۶۹ فوتی ناشی از سوانح ترافیکی همچنان رتبه اول ایران را دارا است.

منبع: خبرگزاری میزان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

نرخ تورم تولید کننده در فصل بهار افزایش یافت

لوگوی مرکز آمار ایران
لوگوی مرکز آمار ایران

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل ایران نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل بهار ١٣٩٨ در مقایسه با همین اطلاع در فصل زمستان گذشته، ۵.۶ واحد درصد افزایش دارد. بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به بخش کشاورزی با ۳۵.۵ درصد است.

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل ایران نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل بهار ١٣٩٨ به ۶۹.۵ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل زمستان سال گذشته، ٣.٢ واحد درصد افزایش داشته است و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش صنعت با ٨٨.٧ درصد است.

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٣٩٨ نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ١١.١ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد که بیشترین آن مربوط به بخش صنعت با ٧٧.٢ درصد است.

منبع: مرکز آمار ایران

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG