لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش قیمت شکر در بازار تا ۸۰۰۰ تومان

افزایش قیمت شکر در بازار تا ۸۰۰۰ تومان

قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر ۳۴۰۰ تومان اعلام شده است اما برای خرید این محصول به این قیمت در بازار، کار خیلی آسانی پیش روی خریداران وجود ندارد.

نرخ فروش هر کیلوگرم شکر تنظیم بازاری ۳۵۰۰ تومان و با محدودیت حداکثر سه کیلوگرم به فروش می‌رسد اما قیمت هر کیلوگرم شکر بسته بندی ۹۰۰ گرمی در بازار ۷۵۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم شکر فله در بازار آزاد در صورتی که یافت شود حدود ۵۵۰۰ تومان است.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در این ارتباط اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت شکر در بازار تعزیراتی شده است بنکداران مواد غذایی دیگر فعالیتی در این ارتباط ندارند و سود فروش این محصول برای بنکداران مناسب نیست.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

پیراهن مشکی ۴۰ درصد گران شد

پیراهن مشکی
پیراهن مشکی

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان گفت: قیمت پیراهن مشکی نسبت به اوایل سال گذشته با توجه به قیمت پارچه و هزینه دوخت حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی تاکید کرد: قیمت پیراهن بر اساس نوع پارچه و دوخت آن متفاوت است اما، یک پیراهن با پارچه ایرانی و دوخت باکیفیت در واحد‌های صنفی باید با قیمت ۷۵ تا ۸۰ هزار تومان به فروش برسد.

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان درباره تولید تصریح کرد: بانک‌ها و دولت حمایتی از تولید نمی‌کنند این موضوع موجب شده فقط افرادی که توانایی مالی بالایی دارند اقدام به تولید کنند و مابقی افراد وارد این حوزه نشوند.

منبع: خبرگزاری میزان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

جاده‌ای که پس از ۲۹ سال به مقصد نرسید

در سال ۶۹ پروژه ساخت جاده جدید طالقان- هشتگرد آغاز شد. مردم طالقان انتظار داشتند این جاده در سال ۷۰ به بهره‌برداری برسد، اما با گذشت ۲۹ سال از زمان آغاز پروژه، هنوز این جاده به بهره‌برداری نرسیده است.

در سال‌های گذشته کمبود اعتبار از ادامه راه جلوگیری می‌کرد و جاده هشتگرد– طالقان به حال خود رها شده بود. اکنون که مسئولان در حال تامین اعتبار برای ادامه مسیر هستند، مسئولان دیگر سخن از خطرات مسیر، رانش زمین و ناامن بودن جاده می‌زنند.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی البرز در این رابطه گفت: این پروژه نیازمند تزریق اعتباری ۱۰۰ میلیارد تومانی است تا به سرانجام برسد.

منبع: همشهری آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

شاخص قیمت مصرف کننده به تفکیک استان‌ها اعلام شد

در مرداد ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای ایرانی به ۱۸۰.۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای ایران مربوط به استان لرستان با ٢.٨ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای ایران ۴۱.۶ درصد است و بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام با ۵۴.۸ درصد است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای ایران نیز به عدد ۴۲.۲ درصد رسید و بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کردستان با ۵۰.۸ درصد است.

همچنین در مرداد ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری نسبت به ماه قبل ٠.٧ درصد افزایش را نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان لرستان با ٣.١ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری ۴۰.۸ درصد است و بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام با ۵۳.۷ درصد است.

در مرداد ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی نیز نسبت به ماه قبل ٠.٣ درصد افزایش داشته که بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان لرستان با ٢.١ درصد افزایش است.

منبع: مرکز آمار ایران

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

خودروهای داخلی ۳ برابر قیمت جهانی فروخته شد

عضو کمیسیون صنایع مجلس در میزگرد خصوصی سازی صنعت خودرو اعلام کرد که خودروهای داخلی سه برابر قیمت جهانی فروخته شده است.

وی گفت: خودروســازان با وجود اینکه خودروهای داخلی را به سه برابر قیمت جهانی فروخته‌اند و بازار انحصاری هم دارند، اما در عین حال بزرگترین بدهکاران ایران هســتند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود، ایران خودرو و سایپا در مجموع ۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی به بانک‌ها و مردم دارند.

منبع: روزنامه شهروند

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG