لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| روزانه ۵۰ نفر در تصادفات رانندگی در سطح ایران کشته می‌شوند

روزانه ۵۰ نفر در تصادفات رانندگی در سطح ایران کشته می‌شوند

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: در جاده‌های مواصلاتی حدود ۱۷ هزار جان باخته در سال داریم که بر این اساس، روزانه نزدیک به ۵۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند و از طرفی ۲۵۰ هزار نفر مصدوم می‌شوند و اگر ۱۰ درصد مصدومان قطع عضو شوند، سالانه ۳۰ درصد به معلولان ایران افزوده می‌‌شود.

وی تصریح کرد: تصادفات، خروج ارز و هزینه‌های گزاف نیز در بردارد و دستگاه‌های مسئول اعم از پلیس راهور، اورژانس، هلال احمر، راهداری و وزارت راه و شهرسازی در مدیریت تصادفات دخیل هستند.

رئیس سازمان مدیریت بحران تاکید کرد: الان در تصادفات منجر به مرگ، متولی جابجایی وجود ندارد و اکثر آمبولانس‌ها زنده‌بر هستند و باید این مشکل نیز حل شود

منبع: خبرگزاری فارس

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

گوشت گوسفندی دوباره گران شد

با وجود وعده های مسئولان برای کاهش قیمت گوشت قرمز اما قیمت آن نه تنها ارزان نشده بلکه گرانتر هم شده است؛ به طوری که هر کیلوگرم از این محصول ۱۰۲ هزار تومان تا ۱۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد در حالی که قیمت این محصول تا ۸۵ هزار تومان نیز طی ماه‌های گذشته کاهش یافته بود.

قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز سردست گوسفندی در میادین میوه و تره بار ۱۰۲ هزار تومان، گوشت گوساله سردست (لخم) ۸۲ هزار تومان و گوشت گوساله ران (لخم) ۸۵ هزار تومان است.

گوشت ران در بازار آزاد نیز ۱۱۶ هزار تومان است هر چند که این محصول در برخی از فروشگاه ها تا ۱۳۰ هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.

منبع: مشرق

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

نرخ تورم ۴۲.۲ درصد شد

نرخ تورم سالانه مردادماه ١٣٩٨ برای خانوارهای ایران به ۴۲.۲ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ١.٨ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم نقطه‌ای در مرداد ماه ١٣٩٨ به عدد ۴۱.۶ درصد رسیده است یعنی خانوارهای ایران به طور میانگین ۴۱.۶ درصد بیشتر از مرداد ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

منبع: مرکز آمار ایران

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

نزول ۱۲ درصدی صادرات فولاد با تکلیف عرضه در بورس کالا

بررسی آمار ۱۰ شرکت بزرگ فولادساز در دوره فروردین تا تیرماه امسال گویای آن است که در مجموع دو میلیون و ۲۴۱ هزار و ۳۲۶ تن صادرات انجام شده که در مقایسه با چهار ماهه پارسال نزول ۱۲ درصدی رقم خورد.

آمار شرکت‌های ذوب آهن، فولاد مبارکه، خوزستان، هرمزگان، خراسان، بناب، چادرملو، کاوه جنوب، آلیاژی و اکسین نشان می‌دهد که در مجموع تیر ماه امسال ۶۲۰ هزار و ۵۸۹ تن صادرات داشتند که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته کاهش ۱۳ درصدی را ثبت کرد.

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نیز در سه ماهه امسال آمار داده بود که مجموع صادرات فولاد میانی (خام) نسبت به سه ماهه نخست ۹۷ کاهش ۲۳ درصدی ثبت شده است.

منبع: ایرنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG