لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۰‌ درصد تصادفات ساختگی هستند

۲۰‌ درصد تصادفات ساختگی هستند

رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: «با بررسی آماری مشخص شد که حدود ۲۰‌ درصد از تصادفات رخ داده مربوط به حوادث غیرطبیعی بوده یا اینکه خسارات اعلام شده در آن بیش از رقم واقعی بوده است.»

مدیرعامل بیمه آرمان در این‌باره گفت: «آمار دقیقی وجود ندارد اما برآورد می‌شود که ۱۵ تا ۲۰‌ درصد از خسارت‌های مربوط به بیمه بدنه خودرو مربوط به تقلب و تخلف باشد.»

وی اضافه کرد: «این نوع تخلف‌ها هم شامل تصادف‌های ساختگی و هم شامل تقلب و تخلف در میزان اعلام خسارت و دستکاری اسناد است.»

منبع: روزنامه شهروند

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

قیمت لوازم‌التحریر ۲ برابر شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار ایران با اشاره به افزایش قیمت دلار، محصولات پتروشیمی و افزایش حقوق و دستمزد نسبت به سال گذشته، از دو برابر شدن قیمت لوازم‌التحریر خبر داد و گفت ۲۰ تا ۲۵ درصد مواد اولیه در صنعت لوازم‌التحریر وارداتی است و درصد بیشتری از مواد اولیه این صنعت مربوط به پتروشیمی است که قیمت آن‌ها نسبت به سال گذشته سه برابر شده است. از طرف دیگر عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس محدود است و در زمان عرضه نیز به مزایده گذاشته می‌شود و کسی که بیشترین قیمت را پیشنهاد بدهد، می‌تواند آن محصول را بخرد.

وی افزود: تولیدکنندگان لوازم‌التحریر نقدینگی کافی برای خرید مواد اولیه مورد نیاز یک سال خود را ندارند و اگر در زمان عرضه این مواد در بورس موفق به خرید نشوند، با توجه به اینکه زمان عرضه کالا در بورس مشخص نیست، مجبور هستند مواد اولیه را با اختلاف قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصد از بازار آزاد تهیه کنند.

منبع: بهار نیوز

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

افزایش ١٧۴ درصدی قیمت یک مترزمین در تهران

بر اساس آخرین گزارش، مرکز آمار ایران قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی، قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی، متوسط مبلغ اجاره و ودیعه‎ پرداختی برای اجاره‎ یک مترمربع زیربنای در بهار ٩٨ نسبت به بهار ٩٧ به ترتیب ۱۷۴.۶ درصد، ١٠٩.۶ درصد، ۳۵.۰ درصد و ۳ درصد در شهر تهران افزایش داشته.

بنا بر این گزارش، بنگاه‌های معاملات ملکی ایران موظف هستند مشخصات کلیه‎ معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه‎ اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت نمایند.

منبع: مرکز آمار ایران

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

یک سوم خانوار‌ها در سال ۹۵ مستاجر بودند

بر اساس نتایج نشریه تحلیل تبیینی شاخص‌های عمده جمعیتی نشان می‌دهد در سال ١٣٩۵ درصد اجاره‌نشینی خانوارها در ایران در حال افزایش است. بر این اساس ٣٠.٧ درصد از خانوارها در سال ١٣٩۵ اجاره نشین بوده‌اند که این درصد در مقایسه با سال ٩٠، به میزان ۴.١ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در سال ١٣٩۵، از تعداد ٢٣ میلیون و ۵٨٠ هزار ٢٢١ خانوار معمولی و گروهی ساكن در واحدهای مسكونی معمولی ایران، ۶۰.۵ درصد از خانوارها مالک عرصه و اعیان (زمين و بنا) بوده‌اند و ٣٠.٧ درصد خانوارها اجاره‌نشین بوده‌اند. در سال ١٣٩٠ از تعداد ٢١ میلیون و ۴٩ هزار ٩٣۴ خانوار معمولی و گروهی ساكن در واحدهای مسكونی معمولی ایران، ۶۲.٧ درصد از خانوارها مالک عرصه واعیان (زمين و بنا) بوده‌اند و ۲۶.۶ درصد خانوارها اجاره‌نشین بوده‌اند.

منبع: خبرگزاری میزان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

حمل بار ریلی ۵ درصد کاهش یافت

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، سهم حمل بار در شبکه ریلی ایران در سال ۹۷ به حدود ۱۵ درصد رسیده بود، اما متاسفانه به دلیل برخی مشکلات، سهم این حوزه از حمل و نقل ریلی در چهار ماه ابتدای سال جدید کاهش یافت. مطابق گزارش مسئولان شرکت راه آهن، از سال ۹۳، سهم حمل و نقل بار در سیستم ریلی ایران به تدریج افزایش یافته است، از این رو در سال ۹۷ حدود ۵۱ میلیون تن کالا توسط حمل و نقل ریلی جابه جا شده است.

وی تصریح کرد: سهم حمل و نقل بار در سیستم ریلی کشور طی چهار ماه ابتدای سال ۹۸ حدود پنج درصد کاهش یافته و کمیسیون عمران مجلس مصمم به بررسی و ریشه‌یابی مشکلات این حوزه است.

منبع: تسنیم

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG