لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سبوس ۵۰ درصد گران شد

سبوس ۵۰ درصد گران شد

قائم مقام اتحادیه خوراک دام گفت: وزارت صنعت بدون دریافت نظر کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی قیمت سبوس را ۵۰ درصد افزایش داد.

به گفته این مقام مسئول، ۳۰ درصد انواع جیره دامی سبوس است و این امر منجر به افزایش قیمت دوباره فرآورده‌های لبنی و گوشت می‌شود.

وی اظهار داشت: سبوس گندم در اسفند ماه سال ۹۷ با فشار کارخانجات آردسازی بر دولت با افزایش نرخ ۶۰ درصدی مواجه و از مبلغ ۵۲۰۰ ریال به ۸۴۰۰ ریال افزایش قیمت داشته است و اینک جای تامل است که چگونه وزارت صمت بدون بررسی کارشناسی و دریافت نظرات متولی این امر یعنی وزارت جهاد کشاورزی افزایش دوباره ۵۰ درصدی نرخ را از ۸۴۰۰ به ۱۲۵۰۰ ریال را در دستور کار قرار داده‌اند.

منبع: تسنیم

۱۷ دختر و پسر در یک مهمانی شبانه در ساری بازداشت شدند

یک منبع آگاه از دستگیری ۱۶ نفر در پارتی شبانه در ساری خبر داد و گفت: این افراد که ۹ مرد و هشت زن بودند در یک مهمانی مختلط بازداشت شدند.

وی گفت، دستور بازداشت آنها صادر شد و این مهمانی مختلط شب گذشته با عنوان جشن تولد بوده که تعدادی دختر و پسر جوان در آن حضور داشتند که پلیس آنها را با وضعیتی نامناسب دستگیر کرده است.

منبع: تابناک

۱۶ هزار نفر در ایران سال گذشته به تب مالت مبتلا شدند

رئیس اداره مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان گفت: مصرف شیر غیر پاستوریزه، فرآورده‌های لبنی تولید شده بدون نظارت، تماس مستقیم با دام و واکسینه نکردن دام‌ها از جمله عوامل بروز بیماری تب مالت در ایران است.

وی گفت: در سال گذشته ۱۶ هزار و ۶۳۲ مورد ابتلا به بیماری تب مالت در ایران گزارش شده است که استان‌های غربی، شمال غربی و شمال شرقی صدر آمار شیوع تب مالت در ایران است.

این مقام دولتی افزود، تمام انتظارات درباره کنترل این بیماری به دلیل محدودیت‌های مالی برآورده نشده و با وجود این محدودیت‌ها نمی‌توان انتظار واکسیناسیون تمامی دام‌های واجد شرایط را داشت و به همین دلیل هم به انتظارات خود به طور کامل دست نیافته‌ایم.

منبع: همشهری آنلاین

افت بیش از ۲۰ درصدی تولید لاستیک خودرو و روغن موتور صنعتی

بررسی آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۴۲ هزار و ۲۰۰ تن لاستیک خودرو در بهار ۹۸ و افت ۲۱.۶ درصدی آن در مقایسه با سال گذشته است.

همچنین بهار امسال ۱۱۹ هزار و ۷۰۰ تن روغن موتور صنعتی تصفیه اول تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افت ۲۰.۵ درصدی داشته است.

از سوی دیگر در سه ماهه امسال تولید کمباین با افت ۳۹.۴ درصدی در همسنجی با سال گذشته به ۸۶ دستگاه رسید.

منبع: خبر آنلاین

کاهش ۷۶ درصدی تعداد رایزنان بازرگانی به دلیل بی‌پولی

​سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: در بودجه‌ای که در سال ۹۶ در نظر گرفته شده بود، قیمت هر یورو ۵۰۰۰ تومان دیده شده بود ولی در سال ۹۷ به دنبال بحران ارزی، قیمت هر یورو به ۱۵ هزار تومان رسید و همین امر باعث شد تا سازمان توسعه تجارت با کسری شدید بودجه رایزنان بازرگانی مواجه شود.

وی افزود، این کسری بودجه چند ده میلیارد تومانی و مصادف شدن آن با پایان ماموریت کاری سه ساله تعدادی از رایزنان بازرگانی، باعث شد تا فعالیت تعداد قابل توجهی از این رایزنان متوقف شود.

این مقام دولتی افزود: بر اساس مجوزهای صادر شده، سازمان توسعه تجارت می‌تواند تا ۶۰ رایزن بازرگانی را به کشورهای دیگر اعزام کند و تا سال گذشته، ۲۱ رایزن بازرگانی ایران در کشورهای هدف مستقر بودند. این درحالی است که هم اکنون هشت رایزن بازرگانی ایران در کشورهای مختلف حضور دارند.

منبع: اقتصاد آنلاین

XS
SM
MD
LG