لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۴۰ درصد سرقت‌های ایران در تهران و البرز رخ می‌دهد

۴۰ درصد سرقت‌های ایران در تهران و البرز رخ می‌دهد

جانشین فرمانده ناجا گفت: آمارهای ما نشان می‌دهد که حدود ۷۰ درصد سرقت‌های ایران در ده استان رخ می‌دهد که لازم است این آمارها را کاهش دهیم و همچنین طبق آمارها ۴۰ درصد از کل سرقت‌ها در تهران بزرگ، فرماندهی غرب و شرق تهران و البرز رخ داده است.

منبع: خبرگزاری آنا

کاهش نگران کننده ۳ میلیونی جمعیت جوان ایران

مدیرکل دفتر سرشماری و جمعیت مرکز آمار ایران گفت: جمعیت جوان ایران از ۲۳ میلیون نفر به ۲۰ میلیون نفر کاهش یافته است. نرخ رشد جمعیت در دهه شصت ۳.۹ درصد بود که هم اکنون ۱.۲۴ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: آخرین سرشماری نشان می‌دهد ۴.۶ درصد جمعیت ایران زیر ۱۵ سال، ۲۲ درصد ۱۵ تا ۲۰ سال، ۴۱.۹ درصد ۳۰ تا ۶۴ سال، ۶.۴ درصد بالای ۶۵ سال و ۸.۲ سالمند هستند.

به گفته وی، ۲۶.۱ درصد جمعیت در سال ۱۴۲۰ سالمندند و این به آن معناست که از هر چهار نفر یک نفر سالمند خواهد بود.

منبع: وبسایت تابناک

تورم ۵۲ درصدی شاخص قیمت تولیدكننده محصولات گاوداری‌های صنعتی ایران در سال ۹۷

شاخص قیمت تولیدكننده محصولات گاوداری‌های صنعتی ایران در سال گذشته به عدد ٣٧١,١٨ رسید که نسبت به سال قبل ۵۲.۴۸ درصد افزایش داشته است. بیشترین افزایش شاخص محصولات گاوداری‌های صنعتی ایران در این سال نسبت به سال قبل مربوط به قلم «گاو حذفی شیری» با ۴۷.۷۵ درصد بوده است.

شاخص قیمت تولیدكننده محصولات گاوداری‌های صنعتی ایران در فصل بهار نسبت به فصل قبل ٢.٨٧ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١۴.۶١ درصد افزایش، در فصل تابستان نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۰.۳۱ درصد افزایش، در فصل پاییز نسبت به فصل قبل ٢٢.٠٨ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶٣.١٠ درصد افزایش و در فصل زمستان نسبت به فصل قبل ١٨.۳۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٨٧.۴٢ درصد افزایش داشته است.

شاخص قیمت تولیدكننده محصولات گاوداری‌های صنعتی در استان‌های خوزستان و کهگیلویه وبویر احمد به ترتیب با ۷۰.۶۲ و ۶۸.۷۶ درصد بیشترین افزایش را نسبت به سال قبل داشته‌اند.

منبع: مرکز آمار ایران

واردات گوشی موبایل ۸۶ درصد کم شد

بازار فروش موبایل ایران
بازار فروش موبایل ایران

بررسی آمار واردات ایران در ماه ابتدایی امسال از این حکایت دارد که در این مدت حدود شش میلیون و ۱۰۰ هزار دلار واردات گوشی موبایل به ایران انجام شده که نشانگر کاهش ۸۶ درصدی نسبت به فروردین سال گذشته است. طی نخستین ماه سال قبل حدود ۴۳ میلیون و ۹۷۵ هزار دلار گوشی موبایل به ایران وارد شده بود.

همچنین طبق اطلاعات گمرک واردات موبایل در فروردین ۱۳۹۷ از سه کشور چین، امارات متحده عربی و کره جنوبی بوده، درصورتیکه در فروردین امسال واردات گوشی به ایران از امارات متحده عربی و چین انجام شده است.

منبع: ایسنا

تشکیل بیش از ۲ میلیون پرونده تخلف توسط سازمان حمایت در سال گذشته

مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: باید بین افزایش سطح عمومی قیمت‌ها (تورم) که متاثر از کاهش ارزش پول ملی بوده و در نتیجه کاهش قدرت خرید مردم را در پی دارد و از سوی دیگر موجب افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید می‌شود، با گرانفروشی یعنی فروش بالاتر از قیمت واقعی و متعارف تفکیک قایل شد.

وی گفت: افزایش قیمت نهاده‌ها، عوامل و مواد اولیه تولید دامن گیر صنایع داخلی شده و موجب شده قیمت محصول نهایی واحد‌های تولیدی افزایش یابد که روند صعودی شاخص قیمت تولید کننده نیز گویای این امر است.

وی گفت: از حدود ۳.۵ میلیون بازرسی انجام شده، بیش از ۲ میلیون پرونده تشکیل شده است و همچنین ارزش تخلفات قاچاق کالا در سطح عرضه با هدف حمایت از تولید داخلی نسبت به سال ۱۳۹۶، بالغ بر ۱۱۰۳ درصد افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری میزان

XS
SM
MD
LG