لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| چهار کیلوگرم گوشت برای هر خانوار

چهار کیلوگرم گوشت برای هر خانوار

دبیر کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت گفت: بر اساس برنامه ریزی به منظور دسترسی خانوار به گوشت با قیمت تنظیم بازار، مقرر شد به ازای هر کد ملی سرپرست خانوار چهار کیلو گرم گوشت یا نیم شقه تخصیص یابد و گوشت تنظیم بازاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره بار و اصناف توزیع نمی‌شود.

به گفته وی، گوشت بین جامعه هدف یعنی جامعه هدف کارگری، کارمندی لشکری و کشوری و ... توزیع می‌شود و خبر ضرورت حضور فرزندان برای دریافت گوشت در فروشگاه‌ها صحت ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

برخورد با روزه خواری در ملاعام

برخورد با روزه‌خواری
برخورد با روزه‌خواری

سخنگوی قوه قضائیه گفت: همه بدانند که تظاهر به روزه خواری تظاهر به فعل حرام است و این موضوع در ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی جرم شناخته شده است و واحد‌های صنفی نیز در حد فاصل اذان صبح تا اذان مغرب از ارایه مواد غذایی اجتناب کنند.

وی گفت: نیروی انتظامی در صورت مشاهده جرم مشهود برخورد قانونی داشته باشد و به بانوان هم توصیه می‌شود حجاب شرعی و اسلامی را در اماکن و معابر عمومی رعایت کنند و یادآور می‌شوم به موجب تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی عدم رعایت حجاب شرعی در منظر عموم و در اماکن عمومی از ناحیه بانوان جرم شمرده می شود.

منبع: ایرنا

افزایش کارتن‌خوابی در زنان معتاد

طرح جمع آوری زنان معتاد متجاهر در محله هرندی تهران- آرشیو
طرح جمع آوری زنان معتاد متجاهر در محله هرندی تهران- آرشیو

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران گفت: در دی‌ماه سال ۹۷ در طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر شوش و هرندی ۱۵۲ زن معتاد جمع‌آوری شدند و به دلایل مختلف که یکی از آن عدم پذیرش از سوی خانواده‌هاست با افزایش کارتن‌خوابی در بین زنان معتاد مواجه هستیم.

وی آمار زنان معتاد متجاهر که در سال گذشته در طرح‌های پلیس دستگیر شدند را بیش از یک هزار نفر عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری آنا

افزایش قیمت فروش بنای مسکونی تهران در زمستان گذشته نسبت به سال ۹۶

نمایی از شهر تهران
نمایی از شهر تهران

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسكونی كلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران با میانگین مساحت ۲۵۳ متر مربع، نسبت به فصل قبل ۴۴.۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۱۴۲.۸ درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسكونی كلنگ معامله شده از طرق بنگاه‌ها معاملات ملک در شهر تهران با میانگین مساحت ۸۸ متر مربع و متوسط عمر زیر بنای ده ساله نسبت به فصل قبل ۱۳.۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۸۱.۷ درصد افزایش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداخت برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسكونی معامله شده از طرق بنگاه‌ها معاملات ملک در شهر تهران با میانگین مساحت ۷۸ متر مربع و متوسط عمر زیر بنای ۱۴ ساله نسبت به فصل قبل ۱.۹ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۲۱.۷ درصد افزایش داشته است.

منبع: درگاه ملی آمار

کدام استان بیشترین آمار طلاق را دارد؟

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در خصوص آمار ثبت میزان ازدواج و طلاق در سال ۹۷ گفت: در سال ۹۷ در کل کشور ۶۱۶ هزار و ۴۶۵ مورد ازدواج و ۱۸۲ هزار و ۸۷۸ مورد طلاق ثبت شده است.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ازدواج و طلاق در خصوص استان‌های دارای بیشترین رویداد طلاق گفت: به ترتیب استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی، مازندران، گیلان، اهواز و آذربایجان غربی درای بیشترین آمار ثبت شده طلاق بودند.

مظفری بیان کرد: طبق بررسی‌های بر روی آمار‌های ثبت طلاق در استان تهران نشان می‌دهد، بیشترین میزان طلاق در شرق تهران ثبت شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

XS
SM
MD
LG