لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۷

واقعیت‌هایی از داخل ایران| هر شانه تخم‌مرغ به مرز ۱۸ هزار تومان رسید

هر شانه تخم‌مرغ به مرز ۱۸ هزار تومان رسید

پیشتر در پی نارضایتی مرغداران درباره کاهش قیمت تخم‌مرغ در بازار، وزیر صمت (صنعت، معدن و تجارت) با ارسال نامه‌ای به رئیس گمرک، صادرات این محصول را آزاد اعلام کرد.

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در بازار که تا ۱۲ هزار تومان کاهش یافته بود، با خبر آزاد شدن صادرات دوباره افزایش پیدا کرد و به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۸ هزار تومان رسید.

بر اساس این گزارش، پیش از این رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفته بود هر کیلوگرم تخم مرغ ۲۲۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان زیر قیمت تمام شده تولید عرضه می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

رشد ۶۷ درصدی آمار طلاق در تهران

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: افزایش آمار طلاق در تهران بیانگر وجود ضعف در ساختار اجتماعی و سبک غلط زندگی بوده که بر این شهر حاکم شده و ریشه آن نیز به انتخاب اشتباه زوج‌ها یا عدم سازش میان آنها برمی‌گردد.

براساس آخرین آمار در تهران تنها ۳۱ درصد جدایی‌ها مربوط به فقر است و بیشترین میزان طلاق در شمال شهر به ویژه منطقه شمیرانات اتفاق افتاده که آمار ۶۷ درصدی را نشان می‌دهد و این در حالی است که اغلب این زوج‌ها از خانواده‌های متمول جامعه بوده‌اند.

وی افزود: یکی دیگر از مواردی که زنگ خطری برای تهران بوده افزایش سالانه آمار طلاق است که در گذشته بین ۵ تا ۷ سال و در بدترین شرایط بین ۳ تا ۵ سال افزایش می‌یافت.

منبع: وبسایت خبرآنلاین

۱۳۰ کارگر کارخانه «پردیس کاغذ پاژ» در اثر جابجایی کارخانه بیکار شدند

در نتیجه جابجایی کارخانه «پردیس کاغذ پاژ» واقع در بخش زبرخان نیشابور در استان خراسان رضوی، حدودا ۱۳۰ کارگر شاغل در این کارخانه بیکار شدند.

این کارگران که به‌طور مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار بودند، روز چهارشنبه مصادف با روز جهانی کارگر مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان نیشابور دست به تجمع زدند.

به گفته این کارگران: از چند وقت پیش فشار برای جابجایی کارخانه شروع شد و در نهایت کارفرما با تعطیلی کارخانه، تیر خلاص را بر زندگی و اشتغال ما وارد آورد.

منبع: ایلنا

۷۵ درصد ارز صادراتی به ایران برنمی‌گردد

بازگشت ۱۰ میلیارد دلار از مجموع ۴۰ میلیارد دلار صادرات ارزی به ایران اتفاقی است که وزیر اقتصاد اخیرا از آن خبر داده است؛ مسئله‌ای که ضرورت حساسیت بیشتر به مقوله صادرات آن هم در این شرایط خاص اقتصادی ایران را بار دیگر به سیاست‌گذاران گوشزد می‌کند.

در صادرات محصولات صنعتی به خارج از ایران تولیدکنندگان و صادرکنندگان مقادیر زیادی از یارانه‌های دولتی را مصرف می‌کنند. انرژی یارانه‌ای، نیروی کار ارزان و معافیت‌های مالیاتی از جمله اصلی‌ترین تسهیلاتی هستند که تولیدکنندگان در تولید محصولات صنعتی از آن استفاده می‌کنند.

بر اساس این گزارش، ۷۵ درصد ارز صادراتی به کشور بازنمی‌گردد و از آن ۲۵ درصدی هم که برگشته بیش از ۶۵ درصد مربوط به مواد شبه‌خام معدنی مانند محصولات پتروشیمی و فولادی بوده است.

منبع: ایسنا

XS
SM
MD
LG