لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| شکر از مرز ١٠ هزارتومان هم گذشت

شکر از مرز ١٠ هزارتومان هم گذشت

در حالی که قیمت شکر همچنان روند افزایشی در پیش گرفته، مسئولان می‌گویند مشکلی در تامین این کالا وجود ندارد و عمده مشکلات در شبکه توزیع است.

طی هفته‌های اخیر قیمت شکر روند افزایشی پیدا کرده و این بار در برخی نقاط شهر حتی از مرز ١٠ هزارتومان نیز گذشته است و هر بسته ٩٠٠ گرمی شکر در مغازه‌های سطح شهر بین ٩ هزار تومان تا ١٠ هزار و ٥٠٠ تومان عرضه می‌شود.

به گفته برخی از فروشندگان قیمت شکر در عمده فروشی به کیلویی ٨٩٠٠ تومان رسیده است، به همین دلیل فروشندگان از آوردن و فروش این محصول خودداری کرده‌اند چون از دید آنها قیمت آن بالا رفته است.

منبع: وبسایت تابناک

کمبود شدید متخصص داروساز در بیمارستان‌های ایران

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ایران گفت: کمبود داروساز در بیمارستان‌های کشور به شدت احساس می‌شود، متاسفانه در مجموع بیمارستان‌های ایران به طور متوسط یک دارو ساز نیز وجود ندارد و هم اکنون در حدود ۸۰۰ بیمارستان ایران ۵۰۰ داروساز به ارائه خدمات می‌پردازند.

به گفته رییس سازمان غذا و دارو ایران: بر اساس استانداردها به ازای هر یکصد تخت بیمارستانی باید یک داروساز بالینی و به ازای هر ۳۰ تخت بیمارستانی نیز یک داروساز بیمارستانی وجود داشته باشد.

منبع: وبسایت خبرآنلاین

تورم بخش برق به رقم ۱۱۴.۹۶ رسید

براساس آخرین آمار منتشره شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در زمستان سال ۹۷ به رقم ۱۱۴.۹۶ رسید که نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل رشد ۰.۱۹ درصدی داشته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در ساعات اوج بار در فصل زمستان سال ۹۷ به عدد ١٢٠.١٣ رسید که نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل ۲.۱۸ درصد افزایش داشته است.

همچنین درصد تغییرات میانگین شاخص کل بخش برق در ساعات اوج‌بار، در چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال ۹۷ نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن ۶.۸۵ بوده که نسبت به فصل پاییز سال ۹۷ افزایش داشته است.

شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در ساعات کم‌بار در فصل زمستان سال ۹۷ به عدد ۱۲۴.۹۷ رسید که نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل با رقم ۱۲۴.۷۴ بالغ بر ۰.۱۸ درصد افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری میزان

شرکت راه آهن به اتهام گرانفروشی ۸۲ میلیارد ریال جریمه شد

به گفته سخنگوی تعزیرات، سازمان بازرسی کل ایران اردیبهشت سال گذشته گزارشی در خصوص دریافت هزینه خدمات ایستگاهی مازاد بر قیمت بلیت از سوی شرکت راه آهن به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال کرد که این گزارش پس از رسیدگی در شعب سازمان تعزیرات منجر به صدور حکم جریمه به مبلغ ۸۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در مرحله بدوی شده است.

سخنگوی تعزیرات گفت: نحوه برگشت را باید خود شرکت راه آهن مشخص کند و دریافت این هزینه هم باید از این پس متوقف شود اگر ادامه پیدا کند دوباره به عنوان گرانفروشی ورود خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

تورم بخش صنعت ۶۴ درصد شد

لوگوی مرکز آمار ایران
لوگوی مرکز آمار ایران

نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت مربوط به فصل زمستان نسبت به تورم زمستان سال ۹۶ معادل ۶۴.۶ درصد اعلام شد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت، نرخ تورم در فصل زمستان ١٣٩٧ به عدد ۴۷۹.۹ رسید که نسبت به شاخص فصل قبل از آن ١٤.١ درصد و شاخص فصل مشابه سال قبل از آن ٨٩.٢ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات متوسط شاخص کل بخش صنعت در چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال ١٣٩٧ نسبت به متوسط شاخص در چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال قبل از آن، نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت معادل ۶۴.۶ درصد بوده که نسبت به تورم چهار فصل منتهی به فصل پاییز سال گذشته، ٤٧.٣ درصد افزایش داشته است.

منبع: درگاه ملی آمار

XS
SM
MD
LG