لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۵

واقعیت‌هایی از داخل ایران| نان بربری به سه هزار تومان رسید

قیمت نان بربری به سه هزار تومان رسید

یک مقام مسئول با اشاره به افزایش قیمت نهایی تولید نان، قیمت نان بربری فانتزی را ۲۵۰۰ تا ۳ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم صنعتی، اظهار کرد: طبق مصوبه دولت در سال ۹۳ اتحادیه‌ها نقشی در قیمت گذاری نان‌ها ندارند و با آزادسازی نرخ آرد و نان، نانوایان در یک فضای رقابتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه هزینه کارگری ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است، بیان کرد: بسیاری از مواد اولیه همچون شکر، روغن و خمیرمایه به عنوان مولفه‌های تولید افزایش قیمت داشته‌اند، به همین دلیل قیمت نهایی تولید نان هم دستخوش تغییراتی قرار گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

قیمت کاغذ طی ۴۸ ساعت گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است

واحد تولیدی كاغذ
واحد تولیدی كاغذ

رئیس‌اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوا گفت: قیمت کاغذ در مدت کوتاه دو روزه ۲۰ درصد افزایش داشته است و قیمت هر بند کاغذ ۷۰ گرم «۷۰ در ۱۰۰» طی ۴۸ ساعت از ۴۵۰هزار تومان در بازار آزاد به ۵۵۰ هزار تومان در بازار رسید.

طی ماه‌های آینده، فصل چاپ کتاب‌های درسی، کمک درستی و دفاتر مورد نیاز دانش‌آموزان فرا خواهد رسید و ادامه این روند افزایشی، برای خانواده‌هایی که به دنبال تامین مایحتاج دانش‌آموزان خود هستند نیز چالش‌ساز خواهد شد.

وی با اشاره به سه برابر شدن قیمت کاغذ گفت: از زمانی که مسئولیت کار به وزارت ارشاد سپرده شد، واردکنندگان ملزم شدند که کاغذ وارداتی خود را به وزارت ارشاد تحویل دهند و این وزارتخانه، کاغذ را تنها میان ناشران توزیع کند ولی علیرغم این گفته مسئولان وزارت ارشاد، کاغذ در بازار آزاد با قیمتی معادل سه برابر قیمت قبلی به فروش می‌رسد.

منبع: روزنامه کیهان

دلیل مهاجرت از تهران چیست؟

کارشناسان معتقدند که جهش قیمت مسکن، خروج دهک‌های پایین از تهران را به دنبال داشته است. قیمت مسکن در پایتخت طبق آخرین آمار بانک مرکزی در فروردین ماه به ۱۱ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان در هر متر مربع رسیده که به فاصله‌ی عمیق بین قدرت خرید متقاضیان مصرفی، بخصوص اقشار پایین‌ دست با قیمت‌ها منجر شده است.

معاملات اما ۷۳ و ۳۲ درصد به ترتیب نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که گفته می‌شود حدود ۹۰ درصد خرید و فروش‌ها را دلال‌ها رقم می‌زنند.

با توجه به رشد اندک جمعیت شهر تهران و پایین آمدن تعداد خرید و فروش‌ها، خانه‌های خالی پایتخت، امسال نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: ایسنا

شاخص قیمت مصرف کننده در فروردین ۹۷ به تفکیک استان‌ها اعلام شد

لوگوی مرکز آمار ایران
لوگوی مرکز آمار ایران

در فروردین ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای ایران به ۱۷۰.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۴.۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای ایران مربوط به استان اردبیل با ۷.۰ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ۳.۰ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای ایران ۵۱.۴ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه نیز مربوط به استان کردستان با ۷۳.۴ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم ۴۳.۲ درصد است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان‏‌ها در فروردین ماه ١١.١ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.٠ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد.

منبع: مرکز آمار ایران

کمبود بیش از ۵ هزار مربی تربیت بدنی در مدارس ایران

دبیرکل دفتر تربیت‌ بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون ۳۸ هزار نفر نیرو در زمینه تربیت بدنی مدارس فعالیت دارند که ۳۳ هزار نفر آنان معلم ورزش هستند و برای پاسخ به نیاز ورزشی دانش آموزان، باید پنج هزار معلم تربیت بدنی جذب مدارس شود.

منبع: وبسایت عصر ایران

XS
SM
MD
LG