لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۵ دختر و پسر در یک مهمانی در گرگان بازداشت شدند

۲۵ دختر و پسر در یک مهمانی در گرگان بازداشت شدند

دادستان مرکز استان گلستان گفت: ۲۵ دختر و پسر در یک میهمانی مختلط شبانه در حالیکه پوشش نامناسب داشتند و مشروبات الکلی مصرف کرده بودند بازداشت شدند.

وی افزود: این افراد در یکی از خانه‌های ویلایی مسیر ناهارخوران بازداشت شدند و از صاحب منزل ده‌ها لیتر مشروبات الکلی دست ساز و چندین بطری مشروبات خارجی کشف شد.

منبع: همشهری آنلاین

نزول صنعت خودرو ایران به رتبه ۱۸ جهان با افت ۴۰ درصدی تولید

سازمان بین المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد تولید خودرو ایران در سال میلادی گذشته با افت ۴۰ درصدی به حدود یک میلیون دستگاه رسید و ایران هجدهمین خودروساز جهان در این سال شد.

بر اساس این گزارش تولید خودرو ایران در این سال به یک میلیون و ۹۵ هزار و۵۲۶ دستگاه رسیده، در حالی که در سال پیش از آن یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۳۹۶ دستگاه خودرو در ایران تولید شده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

قیمت دستوری ۱۱هزار و ۵۰۰ تومانی مرغ باعث کاهش تولید شد

یکی از اعضای هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران عنوان کرد: اصرار مقامات بر فروش ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی گوشت مرغ سبب شد که شاهد کاهش تولید باشیم.

وی گفت: یک واحد متوسط در هر دوره ۲۳ هزار قطعه جوجه ریزی و ۵۰ تن تولید مرغ زنده دارد که با این تحمیل قیمت در هر دوره جوجه‌ریزی یک ضرر ۱۰۰ میلیون تومانی را متحمل خواهد شد و برخلاف ماده ۵ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، مدتی است به دلایل نامعلوم اطلاعات جوجه ریزی در اختیار تولید کنندگان قرار نمی‌گیرد و تولید کنندگان بر اساس بعضی از داده‌ها از جمله کاهش یا افزایش قیمت جوجه یک روزه اوضاع این صنعت را تحلیل می کنند.

منبع: وبسایت اعتماد

اقشار مرفه هفت برابر اقشار محروم یارانه می‌گیرد

بررسی‌های صورت‌گرفته در گزارش یارانه‌های پنهان در اقتصاد ایران نشان می‌دهد اقشار مرفه جامعه در دهک دهم، هفت برابر بیشتر از اقشار محروم از یارانه‌های پنهان استفاده می‌کنند.

سالیانه حدود ۱۰۰ هزار میلیارد یارانه بودجه‌ای، ۱۴۰ هزار میلیارد تومان یارانه فرا بودجه‌ای و ۶۵۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در اقتصاد ایران توزیع می‌شود و خانوارهای مرفه (دهک دهم) سالیانه حدود ۲۱ میلیون تومان از یارانه پنهان منتفع می‌شود، خانوار دهک اول تنها سه میلیون تومان یارانه پنهان دریافت کرده است.

همچنین دهک دهم سالیانه حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان دریافت می‌کند و دهک اول کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان.

منبع: اقتصاد آنلاین

کاهش بین از ۷۰ درصدی تولید مینی‌بوس و میدل‌باس در اسفند ۹۷

طبق آمار اعلام شده از سوی انجمن خودروسازی، تولید خودرو در مدل مینی‌بوس و میدل‌باس کاهش ۷۶.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۶، داشته است.

اسفند ماه سال ۱۳۹۷ تولید مینی‌بوس و میدل‌باس از ۱۸۴ دستگاه در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ به ۴۳ دستگاه رسیده است و طبق آمار اعلام شده می‌توان گفت از هشت شرکت تولیدکننده مینی‌بوس و میدل‌باس در ایران، شش شرکت در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ هیچ تولیدی در این نوع خودروها نداشته‌اند.

منبع: ایسنا

XS
SM
MD
LG