لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۵

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ایرانی‌ها نوروزامسال ۱۰ درصد کمتر سفر رفتند

ایرانی‌ها نوروزامسال ۱۰ درصد کمتر سفر رفتند

محسن صادقی، مدیرکل اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: در نوروز ۹۸ ایرانی‌ها نسبت به نوروز پارسال ۱۰ درصد کمتر مسافرت رفتند که عامل اصلی تورم بوده و این به معنی کاهش سطح رفاه مردم است.

وی گفت: با توجه به اینکه هزینه سفر را سه آیتم «حمل و نقل»، «اقامت» و «خوراک و گردش» تشکیل می‌دهد، در حوزه اقامت مسافران ۵۰ درصد تورم نسبت به نوروز سال گذشته، در بخش خوراک و گردش تورم ۱۰۰ درصدی و در بخش حمل و نقل اعم از عمومی و شخصی به طور میانگین ۲۰ درصد تورم داشته ایم.

منبع: خبرگزاری مهر

امارات و عربستان کمک‌های بشردوستانه برای سیل‌زدگان ایرانی ارسال کردند

کمک‌های بشردوستانه امارات و عربستان
کمک‌های بشردوستانه امارات و عربستان

هلال احمر امارات اعلام کرد: هواپیمایی حامل ۹۵ تن نیازهای انسانی و ضروری برای کمک به سیل زدگان ایران به سوی تهران پرواز کرده و هیاتی از هلال احمر امارت نیز برای رساندن این کمک‌های بشر دوستانه که شامل «مواد غذایی و چادر» است به ایران می‌آید.

امارت اعلام کرد که تماس‌های زیادی با مسئولان ایرانی داشته و محموله مذکور بر اساس اعلام نیاز مقامات هلال احمر ایران ارسال شده است.

در بیانیه هلال احمر امارات آمده است هیات هلال احمر امارت برای کمک رسانی به سیل زدگان ایرانی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

منبع: ایسنا

افزایش ۵ تا ۱۴ میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به توقف عرضه خودرو از سوی شركت‌های تولیدكننده از ۱۹ فروردین تاكنون، گفت: از فروردین ماه سال گذشته تاكنون قیمت انواع خودرو ۱۳۰ درصد افزایش یافته است و با توقف عرضه خودرو به بازار، افراد دارای خودرو هم اكنون قیمت را به صورت سلیقه‌ای به بازار اعلام می كنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو ادامه داد: با عرضه خودرو از روزهای پایانی سال گذشته قیمت در بازار خودرو تا ۱۸ فروردین با ثبات مواجه بود كه این رویه پس از توقف عرضه خودرو تغییر یافته و هم اكنون بازار خودرو ملتهب است و مشتری برای خرید خودرو وجود ندارد.

منبع: روزنامه جام جم

قیمت برنج داخلی افزایش یافت

بر اساس مشاهدات میدانی، قیمت برنج داخلی در بازار در چند روز گذشته بین ۳ تا ۵ هزار تومان افزایش یافته است.

هر چند برخی، خسارات ناشی از سیل اخیر را علت این افزایش قیمت می‌دانند، اما کریمی مدیر کل کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی پیش از این اعلام کرد که تنها سه تا پنج درصد شالیزار‌ها خسارت دیده و افزایش قیمت کنونی با این موضوع ارتباطی ندارد. ضمن اینکه برنجی که امروز در بازار توزیع شده محصول سال گذشته است و فصل برداشت برنج امسال، فصل پاییز است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

تورم هزینه‌های زندگی کارگران را بالا برده است

سیدعلی‌اکبر علوی‌نژاد، رئیس مجمع نمایندگان کارگری استان مازندران گفت: افزایش ۳۶.۵ درصدی حداقل دستمزد به هیچ وجه رضایت‌بخش نیست و در شرایطی که توان اقتصادی کارگران به شدت سیر نزولی به خود گرفته است، مبلغ تعیین شده در تامین معیشت کارگران بی‌تاثیر است.

وی گفت: افزایش دستمزد حدودا ۴۰۰ هزار تومانی هیچ کمکی به بهبود شرایط معیشتی کارگران نمی‌کند چراکه سال گذشته به قدری کاهش ارزش پول ملی و تورم داشته‌ایم که افزایش دستمزدها را در سال جاری بی‌اثر کرده و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده‌ است و توانایی اقتصادی کارگران به قدری در طول سال‌های گذشته از دست رفته است که کمتر خانواده کارگری امروز می‌تواند حداقل نیازهای اولیه خانواده خود را تامین کند.

منبع: ایلنا

سالانه ۷۰۰ هزار تصادف در ایران رخ می‌دهد

تصادف فریمان کاشان ۱۵ دی ۹۷- آرشیو
تصادف فریمان کاشان ۱۵ دی ۹۷- آرشیو

محمد بخارایی، رئیس جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها گفت: سالانه ۷۰۰ هزار فقره سوانح رانندگی درون و برون شهری داریم كه در این سوانح ۴۰۰ هزار نفر مصدوم و معلول و بیش از ۱۶ هزار نفر كشته می‌شوند.

وی افزود: كاهش آمار سوانح رانندگی در سال قبل متوقف شد و تصادفات رو به افزایش گذاشت. سال گذشته تعداد مجروحان سوانح رانندگی ۹ درصد و تعداد جان باختگان سوانح رانندگی ۱.۷ درصد نسبت به سال ۹۶ اضافه شد .

به گفته محمد بخارایی، ۶۰ درصد سوانح رانندگی در ۳۰ كيلومتری شهرها اتفاق می‌افتد.

منبع: روزنامه کیهان

XS
SM
MD
LG