لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ‏۳۰ درصد مرگ و میر جوانان به علت حوادث رانندگی است

۳۰ درصد مرگ و میر جوانان به علت حوادث رانندگی است

سید حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: در همه گروه‌ها و حتی در کودکان و سالمندان، حوادث حمل و نقل علت بزرگ مرگ و میر است، اما این علت در ‏جوانان بیشتر است. مرگ و میر جوانان در ایران چند علت عمده ‏دارد که حوادث حمل و نقل و ترافیکی در راس این علت‌ها است و ۳۰ درصد را شامل می‌شود.‏

به گفته وی: علل دیگر مرگ و میر در جوانان شامل خودکشی، خشونت، سکته‌های قلبی و سوءمصرف مواد مخدر می شود.‏

منبع: ایرنا

رشد اقتصادی ایران در ۹ ماهه سال ۹۷ منفی اعلام شد

لوگوی مرکز آمار ایران
لوگوی مرکز آمار ایران

بر اسای گزارش مرکز آمار ایران رشد اقتصادی ایران به منفی ۳.۸ درصد با احتساب نفت و منفی ۱.۹ درصد بدون نفت رسیده است. همچنین سایر اطلاعات مرکز آمار نشان می‌دهد که در ۹ ماهه سال ١٣٩٧ رشد اقتصادی در گروه کشاورزی منفی ۱.۲، صنعت منفی ٧.٩ و گروه خدمات ۰.۶ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن بوده است.

محصول ناخالص داخلی به قيمت ثابت سال ١٣٩٠در نه ماهه اول سال ١٣٩٧ به رقم ۵۴١٣۴٣٧ ميليارد ريال با نفت و ۴٣٠٣۵٣٠ ميليارد ريال بدون احتساب نفت رسيده است، در حاليكه رقم مذكور در مدت مشابه سال قبل با نفت ۵۶٢٧٢٢۴ ميليارد ريال و بدون نفت ۴٣٨٧۵۵٢ ميليارد ريال بوده است

منبع: مرکز آمار ایران

جایگاه‌های سوخت ایران در معرض بحران و تعطیلی قرار دارند

جایگاه سوخت در تهران
جایگاه سوخت در تهران

بیژن حاج محمدرضا، رییس انجمن جایگاه‌داران سوخت ایران گفت: به دلیل آنکه کارمزد عرضه سوخت در جایگاه‌ها پایین است و شرکت پخش همین کارمزد را با تاخیر یک ساله می‌پردازد، به همین دلیل تمامی‌ جایگاه‌های سوخت در معرض بحران و تعطیلی قرار دارند.

وی گفت: ۴۰ درصد از جایگاه‌های ایران در شرایط کنونی زیان‌ده هستند و اکنون جایگاه‌هایی داریم که توان پرداخت دستمزد نیروی کار را ندارد و با وجود سرمایه‌گذاری کلانی که برای عرضه سوخت در قالب خرید ملک و تجهیزات صورت گرفته، بسیاری از جایگاه‌های ایران نه تنها سودی از بابت سرمایه‌گذاری نمی‌برند بلکه زیان‌ده هستند.

منبع: ایلنا

افزایش کودک آزاری در استان خراسان شمالی

آرشیو
آرشیو

علی اکبر صحرانورد، معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی از افزایش کودک آزاری طی سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: رده سنی کودکانی که مورد آزار قرار گرفته‌اند پنج تا ۱۱ سال بوده است و حدود ۱۰ درصد افزایش آمار نسبت به سال ۹۶ وجود داشته.

به گفته این مقام دولتی: بیشترین کودک آزاری در استان خراسان شمالی علیه دختران انجام شده است.

منبع: ایسنا

XS
SM
MD
LG