لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| نرخ بیکاری در سال ۹۷ به ۱۲ درصد رسید

نرخ بیکاری در سال ۹۷ به ۱۲.۰ درصد رسید

در سال ۹۷ جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر، ۴۰.۵ درصد از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند و در گروه شاغلان یا بیكاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشاركت اقتصادی حاكی از آن است كه این نرخ نسبت به سال قبل از آن، ۰.۴ درصد افزایش یافته است.

در زمستان ۹۷ نیز، به میزان ۳۹.۵ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشاركت اقتصادی حاكی از آن است كه این نرخ نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ٠.١ درصد افزایش داشته است.

منبع: مرکز آمار ایران

افزایش ۳۲ درصدی حق بیمه خودروهای سواری در سال ۹۸

نرخ حق بیمه انواع خودروهای سواری با احتساب سال‌های برخورداری از تخفیف‌ها در شرایطی از سوی شورای عالی بیمه اعلام شده است که در مجموع، حق بیمه سال ۹۸ نسبت به سال گذشته، ۳۲ درصد افزایش دارد.

سال گذشته قوه قضائیه با رایزنی‌های صورت گرفته، نرخ دیه را ۱۶.۹ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش داده که با این حال بررسی نرخ‌های حق بیمه شخص ثالث مورد عمل شرکت‌های بیمه برای سال جاری نشان می‌دهد که این نرخ حدود ۳۲ درصد بیش از سال گذشته تعیین شده است.

منبع: همشهری آنلاین

قیمت مسکن ۲۳ درصد بالاتر از طلا و ارز

گرانی مسکن
گرانی مسکن

گزارشات میدانی از بازار مسکن شهر تهران حاکی از آن است که خریداران حرفه‌ای بازار را ترک کرده‌اند و معاملات نسبت به فروردین ماه سال گذشته ۵۱ درصد کاهش یافته است؛ قیمت‌ها نیز نسبت به آذرماه ۱۳۹۴ معادل ۱۸۳ درصد رشد کرده و ۲۳ درصد بالاتر از رشد طلا و ارز قرار دارد.

طبق آمار وزارت راه و شهرسازی میانگین قیمت مسکن شهر تهران در اسفندماه ۱۳۹۷ به ۱۱ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده که نسبت به زمان مشابه سال قبل از آن ۹۵ درصد رشد یافته است.

منبع: جوان آنلاین

عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک افزایش پیدا کرد

تابلو محدوده طرح ترافیک
تابلو محدوده طرح ترافیک

طرح جدید ترافیک در دومین سال اجرا تنها و با تصویب شورای اسلامی شهر تهران، نرخ ورود به طرح ترافیک به میزان ۱۵ درصد افزایش یافته است.

حداقل نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک بر اساس مصوبه شورای شهر برای خودروهای با معاینه فنی برتر و تردد در ساعات غیر اوج ترافیک در سال آینده ۱۴ هزار و ۴۹۰ تومان و حداکثر نرخ برای خودروهای بدون معاینه فنی برتر در ساعات اوج ۴۱ هزار و ۴۰۰ تومان خواهد بود.

منبع: تابناک

رشد ۳۹ درصدی شکایات دریافتی از کالا و خدمات

در سال گذشته تعداد ۲۶۲ هزار و ۶۴۹ فقره شکایت درخصوص کالا و خدمات از طریق ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اخذ شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۹ درصد افزایش داشته است.

بیشترین شکایت رسیده در حوزه کالا مربوط به نان، میوه و سبزی و خوار و بارفروشی بوده و بیشترین شکایت در حوزه خدمات از رستوران‌های غذا خوری، تعمیرگاه‌های خودرو‌های سبک و پارکینگ شهری گزارش شده است.

همچنین بررسی وضعیت گزارش‌ها حاکی از آن است که ۸۶ درصد شکایات مربوط به کالا و ۱۴ درصد مربوط به خدمات است.

منبع: خبرگزارس صداوسیما

XS
SM
MD
LG