لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| خسارت نجومی سیل به ۱۳ هزار کیلومتر از راه‌های ایران

خسارت نجومی سیل به ۱۳ هزار کیلومتر از راه‌های ایران

خداداد مقبلی، معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در مجموع حدود ۱۳ هزار کیلومتر از شبکه ارتباطی ایران در اثر وقوع سیل آسیب دیده‌ است، گفت: برآورد می‌شود که حدود سه تا چهار هزار میلیارد تومان میزان خسارت شبکه‌های ارتباطی ایران باشد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: مجموعا ۶۰۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی استان لرستان دچار خسارت ۱۰۰ درصدی شده‌اند و ۲۴۰ ابنیه فنی به طور کامل تخریب شده است.

وی گفت: به شبکه‌های ارتباطی استان‌های لرستان و خوزستان نیز به ترتیب ۱۲۵۰ و ۲۵۵ میلیارد تومان، شبکه‌های ارتباطی استان ایلام ۲۰۰، گلستان ۲۷۰ و مازندران ۲۶۷ میلیارد تومان آسیب وارد شده است. در ارتباط با استان‌های چهارمحال و بختیاری، فارس، یاسوج و کهکیلویه و بویراحمد هنوز اطلاعات کاملی دریافت نکرده‌ایم و کارشناسان در حال محاسبه خسارت‌ها هستند که بلافاصله اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: خبر آنلاین

رشد ۹۵ درصدی متوسط بهای مسکن در اسفند ۹۷

گرانی مسکن
گرانی مسکن

بر اساس گزارش دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در آخرین ماه سال گذشته، ۱۱ میلیون تومان اعلام شده که نسبت به اسفندماه ۹۶ که این شاخص متری ۵ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان بود، رشد ۹۵.۴ درصدی داشته است.

بر اساس این گزارش، در ۱۲ ماهه سال ۹۷، تعداد ۱۳۰ هزار و ۳۹۶ فقره مبایعه نامه به امضا رسید که نسبت به ۱۲ ماهه سال ۹۶ که این شاخص ۱۸۴ هزار و ۲۴۱ فقره مبایعه نامه بوده، کاهش ۲۹.۲ درصدی داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

۵۰ درصد ظرفیت تولید ماهی قزل آلا در سیل نابود شد

مزرعه تولید ماهی قزل‌آلا
مزرعه تولید ماهی قزل‌آلا

روح اله فرهی، مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردابی گفت: مزارع سه استان، لرستان، کهگیلویه‌وبویراحمد و چهارمحال‌و‏بختیاری بیشترین آسیب را از سیل دیدند و سهم زیادی از تولید ماهی قزل‌آلا داشتند. به‌طوری که ١٧٠‌ هزار تن تولید داریم ‏که ٧٠‌ هزار تن آن از سوی این سه استان تامین می‌شد و اگر زودتر فکری برای وارد مدار شدن این واحدهای تولیدی نشود در ‏روزهای آینده شاهد کمبود در بازار خواهیم بود‎.‎‏ به این ترتیب چیزی حدود ۵۰ ‌درصد ظرفیت تولید ماهی قزل آلا از بین رفته ‏است.

منبع: روزنامه شهروند

سیل اخیر آمار گردشگران نوروزی را کاهش داد

محمد خیاطیان، معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران گفت: رشد ۴۵ درصدی گردشگران با بحران سیل در برخی از نقاط ایران به ۵ درصد کاهش پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران بدلیل نبود قوانین و مقررات خاص خود، برای تامین منابع سالیانه سازمان دچار مشکلاتی است.

منبع: ایسنا

نگران بروز بیماری سالک در سه استان سیل‌زده

محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت
محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت

محمد مهدی، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در هر سه استان سیل زده گلستان، خوزستان و لرستان در مناطقی سیل آمده نگران روبه‌رو شدن با بیماری سالک هستیم.

وی افزود: با توجه به گرمتر شدن هوا طبیعی است یک سری از بیمار‌های بیشتر شوند مثل بیمار‌هایی که از طریق آب و غذا و بیمار‌های از طریق حشرات منتقل می شوند.

منبع: خبرگزاری میزان

XS
SM
MD
LG