لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قیمت دلار افزایش پیدا کرد

قیمت دلار افزایش پیدا کرد

بازار ارز در روز‌های پس از نوروز، با روند افزایشی همراه شده است. رشد قیمتی که به نظر می‌رسد با ورود تقاضا به بازار ارز رقم خورده است، تا جایی که بازارساز ارزی نیز در روز‌های اخیر، نرخ فروش دلار و یورو را با افزایش قابل توجهی بالا برده است.

قیمت دلار امروز نیز با فزایش ۲.۱۸ درصدی همراه بود و در بازار به قیمت ۱۳ هزار و ۶۹۰ تومان نرخ گذاری شد. یورو و پوند نیز افزایش قیمت را تجربه کردند.

قیمت یورو نسبت به روز قبل ، با ۹۹ تومان افزایش به ۱۵ هزار و ۳۹۸ تومان نرخ گذاری شد. هر پوند انگلیس نیز با ۱۰۹ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ارزش‌گذاری شد.

منبع: دنیای اقتصاد

کشف ۱۷ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در ایران

ناصر اصلانی، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات این مدت ۱۷ هزار و صد کیلوگرم است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷.۶ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۳ هزار و ۳۲۹ کیلوگرم بوده است که ۷۸ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۶۸.۷ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۲۱۰۰ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۱۲.۳ درصد کشفیات کشور می‌باشد و تهران با ۱۸۹۲ کیلوگرم، اصفهان با ۱۸۲۱ کیلوگرم، فارس با ۱۷۴۲ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۱۵۷۰ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۴۴۲ کیلوگرم و هرمزگان با ۱۱۷۴ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

ضریب اشغال هتل‌ها در نوروز به ۲۱ درصد کاهش پیدا کرد

جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: امسال ضریب اشغال اتاق هتل‌ها تا دهم فروردین ماه ۱۵ درصد کاهش را نسبت به نوروز سال گذشته نشان می‌داد اما این آمار تا پایان روز پانزدهم به ۲۱ درصد کاهش رسید. در حقیقت ۲۱ درصد کاهش با لحاظ ۲۵ در صد پیش بینی افزایش، بیانگر کاهش ۴۶ درصدی است.

حمزه زاده در آذر ماه سال ۹۷ گفته بود که با ده درصد کاهش مشتریان هتل‌های کشور از ابتدای سال تا کنون مواجه بوده‌ایم. در سال ۹۶ هم نسبت به سال ۹۵ همین میزان کاهش مسافر داشته‌ایم.

منبع: همشهری آنلاین

قیمت گوجه فرنگی چهل درصد افزایش یافت

برداشت گوجه فرنگی در نیشابور
برداشت گوجه فرنگی در نیشابور

اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی تهران گفت: گوجه فرنگی طی روزهای اخیر ۴۰ درصد افزایش داشته است و دلیل افزایش قیمت، صادرات این محصول و کمبود در بازار است همچنین بارندگی‌های اخیر موجب شده تا مقداری از گوجه فرنگی‌های سر زمین از بین برود.

به گفته این مقام دولتی پیش بینی می‌شود طی دو هفته آینده قیمت گوجه فرنگی در سطح شهر به ۱۰ هزار تومان برسد.

منبع: خبرگزاری میزان

قیمت آرد واحدهای صنعتی دو برابر شد

قیمت آرد واحدهای صنعتی دو برابر شد
قیمت آرد واحدهای صنعتی دو برابر شد

محمدرضا مرتضوی، رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی ایران گفت: بنا بر مصوبه مجلس که در آخرین روز کاری سال گذشته تصویب شد، آرد مصرفی تمام واحدهای تولیدی به غیر از خبازی‌ها بر مبنای قیمت خرید گندم به اضافه هزینه‌های جانبی محاسبه خواهد شد و امروز این مصوبه ابلاغ شد.

قیمت آرد تا پیش از این ۹۰۰ تومان بود که اکنون با مصوبه مجلس به واحدهای صنف و صنعت به قیمت ۱۸۰۰ تومان فروخته خواهد شد.

منبع: ایلنا

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه شد

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه

سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در جلسه مسئولان عالی قضائی، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران را به عنوان سخنگوی قوه قضائیه معرفی کرد.

سخنگوی جدید قوه قضائیه علاوه بر ریاست کل دادگستری استان تهران، سمت‌هایی از جمله ریاست سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و همچنین دادستانی مشهد را در کارنامه خود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

XS
SM
MD
LG