لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۶

سیل‌زدگان بی سرپناه مانده‌اند؛ چادرهای هلا‌ل احمر اینترنتی فروخته شده‌است


پس از گذشت چندین هفته از وقوع سیلاب ها و گزارش‌های متعدد از مدیریت نامناسب امدادرسانی در مناطق سیل‌زده، این بار مقامات جمهوری اسلامی تایید کردند که چادرهای هلال احمر در برخی از سایت‌ها فروخته شده است.

جواد جاویدنیا، معاون دادستان کل ایران در امور فضای مجازی، روز یکشنبه ۱۸ فروردین به خبرگزاری ایرنا گفته است که تعدادی از چادرهای امدادی هلال احمر که باید به صورت رایگان در اختیار سیل‌زدگان قرار می‌گرفت توسط به گفته او «سودجویان» به فروش رسیده‌است.

گزارش‌ها حاکی است که در روزهای گذشته آگهی‌هایی درباره فروش چادرهای هلال احمر که جمله «غیرقابل فروش» بر روی آن‌ها نیز بوده به قیمت‌های مختلف در چند سایت اینترنتی از جمله سایت «دیوار» منتشر شده بود.

خبرگزاری ایرنا تعداد آگهی های فروش این چادرها را چهل مورد با قیمت های مختلف گزارش کرده است.

فروش اقلام امدادی در زمان بحران در ایران بی سابقه نیست، به طوری که در زمان زلزله‌های کرمانشاه و بم نیز ماجرای فروش کمک های امدادی به حادثه دیدگان خبرساز شده بود.

در روزهای اخیر نبود مدیریت و روند نامناسب امدادرسانی اعتراضات مردم سیل‌زده را در شهرهای مختلف به همراه داشته است. بسیاری از حادثه دیدگان می گویند که هیچ امدادرسانی به آن ها نشده یا نحوه کمک رسانی به شکلی است که این کمک ها به دست آن‌ها نمی رسد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG