لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سیل به ۹۰ هزار واحد مسکونی در ایران آسیب زد

سیل به ۹۰ هزار واحد مسکونی در ایران آسیب زد

محمدعلی رضایی، قائم مقام نماینده رهبر جمهوری اسلامی گفت: هنوز به طور دقیق درباره خسارت‌ به واحدهای مسکونی آمارگیری نشده، اما امروز صبح گزارشی در این رابطه گرفتم؛ در سیل اخیر کشور حدود ۷۰ هزار واحد تعمیری و ۲۰ هزار واحد احداثی و در مجموع ۹۰ هزار واحد در کشور آسیب دیده که باید بازسازی شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

تاخیر دوباره در پرداخت مطالبات معلمان

در حالیکه طبق صحبت‌های مسئولان آموزش و پرورش باید مطالبات فرهنگیان از ۵ فروردین واریز می‌شد اما باز هم این وعده محقق نشده است.

در میان مطالبات فرهنگیان، مهمترین بخش را می‌توان حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی دانست که از مهر ۹۷ ریالی حقوق دریافت نکرده‌ بودند و حتی وعده‌های مسئولان برای پرداخت مطالبات در روزهای پایانی سال محقق نشد.

به گفته گروهی از معلمان خرید خدمات آموزشی، بخشی از مطالبات مربوط به حقوق آنها تا ۵ فروردین واریز شد که این رقم در استان‌های مختلف متفاوت است و رقم واریز شده دو یا سه ماه از حقوق معوق آنهاست و تمام مطالبات مربوط به شش ماه حقوق نیست و برخی استان‌ها همچنان چشم انتظار واریز حقوق‌اند. بخش دیگری از مطالبات نیز مربوط به ساعات حق‌التدریس معلمان رسمی است که این مقوله حکم اضافه کار را برای آنها دارد اما از ابتدای مهر ۹۷ واریز نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

دست‌کم ۵ هزار کارگر در استان گلستان در اثر سیل بیکار شدند

سیل در ایران
سیل در ایران

کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود ۲۰۰ کارگاه در شهرک صنعتی آق‌قلا تحت تاثیر سیل گلستان قرار گرفته، بیشترین آسیب به مزارع کشاورزی و از جمله شهر صنعتی آق‌قلا در استان گلستان وارد شده که سیل به کارگاه‌های شهرک صنعتی نفوذ و ماشین‌ آلات، تجهیزات و محصولات تولیدی و مواد اولیه را تخریب کرده است.

به گفته کریم یاوری، هزار و ۵۰۰ واحد صنفی شهرستان آق‌قلا استان گلستان و همچنین ۳۰۰ واحد صنفی شهرهای مازندران آسیب دیده‌اند و همین موضوع باعث بیکاری ۳ تا ۵ هزار نفر از کارگران این استان شد.

منبع: تسنیم

۳۰۹ روستای استان لرستان بی‌برق هستند

خسارت سیل در شهر پلدختر در استان لرستان
خسارت سیل در شهر پلدختر در استان لرستان

فریدون خودنیا، مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: ۳۰۹ روستای استان با حدود ۱۵ هزار خانوار فعلا بی‌برق هستند.

وی گفت: تمامی روستاهایی که بی‌برق هستند به علت تخریب پل‌ها جاده دسترسی ندارند و امکان حمل تجهیزات برای تامین برق آنها وجود ندارد. تقریبا ۳۰ درصد از شهر پلدختر بی‌برق است که خالی از سکنه هستند و تا سکونت مجدد اهالی امکان تامین برق آنها وجود ندارد.

منبع: ایسنا

تعرفه‌های پزشکی ۹۸ تصویب شد

علیرضا اولیایی منش، دبیر شورای عالی بیمه سلامت از تصویب تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت: بنابر مصوبه هیات دولت، این تعرفه‌ها در سال جاری، در بخش دولتی بطور میانگین ۱۰ و در بخش خصوصی ۱۳ درصد رشد خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در آخرین جلسه هیات وزیران در سال ۹۷، موضوع تعرفه‌های تشخیصی و درمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در نهایت مصوب شده است که تعرفه‌ها در بخش دولتی و در بخش خصوصی از ابتدای سال جاری قابل اجر باشد.

منبع: ایسنا

XS
SM
MD
LG