لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۱۵ هزار راس دام عشایر بر اثر سیل تلف شد

۱۵ هزار راس دام عشایر بر اثر سیل تلف شد

کرمعلی قندالی، رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: حجم سیل و خسارت‌های آن در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، گلستان و کرمانشاه بیشتر از مناطق دیگر است. سیل در لرستان خسارت‌های زیادی به زیرساخت‌های مناطق عشایری استان از جمله راه‌های عشایری وارد کرده است که عمده آن در مناطق عشایری شهرستان پلدختر است.

وی اضافه کرد: در مجموع حدود ۱۵ هزار راس دام عشایر در سیلاب‌های اخیر در سراسر کشور تلف شدند که عمده آن مربوط به استان گلستان است؛ در این استان به دام، سرپناه و اتراقگاه‌ها و زیرساخت‌های مناطق عشایری خسارتی وارد شده بود که بخشی از آن غفلت برخی از دستگاه‌ها است که تمهیدات لازم را انجام نداده بودند.

منبع: خبرگزاری فارس

سیل بیش از ۴۶ هزار میلیارد ریالی به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد

سیل در ایران و وضعیت کشاورزان
سیل در ایران و وضعیت کشاورزان

سید محمد موسوی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: سیل اخیر بیش از ۴۶ هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی ۱۶ استان کشور وارد کرده است. این خسارت ۷۳۱ هزار هکتار اراضی زراعی و ۹۰ هزار هکتار اراضی باغی را مورد تهدید جدی قرار داده است.

وی ادامه داد:این خسارت ۳۴ درصد به استان گلستان، ۱۳ درصد خوزستان، ۱۲ درصد مازندران، ۱۱ درصد لرستان، شش درصد فارس و ۲۴ درصد باقیمانده به ۱۱ استان کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمهال و بختیاری، اصفهان، همدان، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، ایلام، کردستان و تهران واردشده است.

موسوی گفت: خسارت سیل اخیر ۴۹ درصد به زیربخش زراعت،۲۲ درصد به زیربخش آب، خاک و امورزیربنایی، ۱۶ درصد به زیربخش باغبانی و ۱۳ درصد به زیربخش دام و طیور و آبزیان وارد شده است.

منبع: خبرگزاری میزان

کمبود پرستار در بیمارستان‌های همدان

هرمز نیکقدم، عضو هیات مدیره نظام پرستاری همدان از افزایش حجم کار پرستاران در ایام نوروز خبر داد و گفت: در این ایام بیمارستان‌های همدان با کمبود نیروی پرستار مواجه بودند و خدمات پرستاران در این روزها چندین برابر بود.

وی گفت، با این شرایط شیفت کاری پرسنل پرستاری به دو نیمه اول و دوم تقسیم شد و تعدادی از پرستاران به دلیل افزایش حجم کار از فرط پادرد و کمردرد نتوانستند در شیفت خود حاضر شوند.

نیکقدم گفت: بیمارستان‌های همدان از جمله بیمارستان شهید بهشتی، سینا و بعثت با کمبود شدید نیروی پرستاری مواجه هستند و این در حالی است که طرح بسیاری از پرستارهای همدان به اتمام رسیده و بیکارند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

در ایام نوروز بیش از هفتصد پرونده تخلف برای اصناف آذربایجان‌غربی تشکیل شد

محمد اقوامی، مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی
محمد اقوامی، مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی

محمد اقوامی، مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: از زمان آغاز طرح نظارتی تسهیل کسب و کار برای ۷۶۹ واحد گزارش تخلف تشکیل و پرونده‌های مربوط جهت رسیدگی به شعب این اداره کل در سراسر استان ارجاع شده است.

به گفته این مقام دولتی: میزان پرونده‌های ورودی در بخش کالا وخدمات که عمدتا نظارت بر اصناف و توزیع کالاها و مایحتاج عمومی مردم در سال ۹۷ بوده، ۵۰ درصد رشد داشته و در بخش مبارزه با قاچاق کالا و ارز میزان ورودی پرونده‌ها به میزان ۱۷ درصد رشد داشت.

منبع: وبسایت تابناک

تخریب و آبگرفتگی منازل ۱۵۰۰ خانوار در پل‌دختر

سیل پلدختر- آرشیو
سیل پلدختر- آرشیو

نعمت دستیاری، فرماندار پل‌دختر گفت: در بخشی از شهر که درگیر سیل است بالای ۱۵۰۰ خانوار ساکن هستند، به دلیل حجم بالای طغیان و قرار گرفتن پل‌دختر درحاشیه رودخانه، عمده خطوط انتقال آب، برق و گاز به شکل صد درصدی تخریب شدند.

وی گفت: منازل ۱۵۰۰ خانوار دچار آبگرفتگی و تخریب صد در صدی شده است؛ میزان کمک‌ها کافی نیست و چون دسترسی‌های جاده‌ای و ارتباطات قطع شده، امداد رسانی زمان‌بر است.

منبع: ایسنا

XS
SM
MD
LG