لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کشف بیش از ۱۷ تن مواد مخدر از ابتدای سال ۹۸ تا کنون در ایران

کشف بیش از ۱۷ تن مواد مخدر از ابتدای سال ۹۸ تا کنون در ایران

مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در خصوص میزان کشفیات مواد مخدر در ایام نوروز ۹۸ عنوان کرد: در این ایام، ۱۷.۵ تن انواع مواد مخدر در سطح کشور کشف شده است که این میزان کشفیات مربوط به ابتدای فروردین ماه سال ۱۳۹۸ تا به امروز ۱۳ فروردین ماه است.

به گفته این مقام دولتی، تریاک، شیشه، حشیش و ... از جمله مواد مخدر کشف شده در سطح کشور است.

منبع: خبرگزاری فارس

گزارش متوسط قیمت اقلام خوراکی مناطق شهری، اسفند ١٣٩٧ منتشر شد

لوگوی مرکز آمار ایران
لوگوی مرکز آمار ایران

بر اساس نتایج به دست آمده در اسفند ماه ١٣٩٧، بیشترین افزایش قیمت در ماه جاری نسبت به ماه گذشته، مربوط به اقلام «شکر» با ۳۸.۵ درصد افزایش، «قند» با ۲۵.۵ درصد افزایش، «پیاز» با ۲۵.۴ درصد افزایش و «پرتغال محصول داخل» با ۲۱.۶ درصد افزایش بوده است.

بیشترین افزایش قیمت نسبت به اسفند ۱۳۹۶ مربوط به اقلام «رب گوجه فرنگی» با ۲۴۲.۰ درصد افزایش، «سیب درختی زرد» با ۱۴۰.۶ درصد افزایش، «گوشت گوسفند» با ۱۳۵.۴ درصد افزایش، «گوشت گاویاگوساله» با ۱۲۴.۴ درصد افزایش، و«موز» با ۱۲۳.۶ درصد افزایش می‌باشد.

منبع: مرکز آمار ایران

تهیه بانک اطلاعاتی از خودروهایی که دور دور می‌کنند

توقیف خودروهای لوکس متخلف
توقیف خودروهای لوکس متخلف

محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: درخصوص توقیف انواع وسایل نقلیه متخلف نسبت به سال گذشته یازده درصد افزایش داشتیم و یک اقدام اساسی در خصوص خودروهایی که اقدام به دور دور می کنند، انجام داده‌ایم.

وی گفت: ما بانک اطلاعاتی از این افراد تهیه کرده‌ایم و در صورت مشاهده تخلف برخوردهای شدید با این افراد صورت خواهد گرفت.

منبع: ایلنا

از بین رفتن دو هزار و ۱۹۹ جاده روستایی بر اثر سیلاب

سیل در دورود - لرستان
سیل در دورود - لرستان

بهنام سعیدی، سخنگوی مدیریت بحران کشور گفت: دو هزار و ۱۹۹ جاده روستایی براثر سیلاب مسدود و بعضا از بین رفته‌اند.

وی گفت: از میان ۲۳ استان کشور که درگیر بارندگی‌های شدید هستند، شش استان ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در شرایط اضطرار هستند و روی هم رفته ۴۰۰ شهر و روستا درگیر شرایط جوی روزهای اخیر بوده و هستند.

سعیدی با اشاره به دیگر خسارات سیل در ایران گفت: هشتاد و چهار دهنه پل تخریب و در پانزده استان حدود ۱۴۱ رودخانه طغیان کرده است و حدود ۴۰۰ مورد رانش زمین گزارش شده است که بیشتر آنها مربوط به چهار محال بختیاری می‌شود، همچنین در منطقه پل دختر استان لرستان به دلیل شکسته شدن پل اصلی آن شهر شرایط حادتری گزارش شده است.

منبع: وبسایت تابناک

پیش‌بینی خسارت دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی به راه‌ها و ابنیه کشور در سیل‌های اخیر

محمد راشد مدرس گرجی
محمد راشد مدرس گرجی

محمد راشد مدرس گرجی، معاون دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: پیش‌بینی می‌شود با احتساب بارش‌های دو روز اخیر و روز‌های باقیمانده از بارش، میزان خسارات به دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برسد.

وی میزان خسارات به راه‌ها و ابنیه را به تفکیک استان‌های نامبرده اعلام کرد و گفت: در ایلام، مجموعا ۲۵ میلیارد تومان خسارت به ۱۰۲ کیلومتر راه و ۳۹۵ دستگاه پل وارد آمده است. عمده خسارت‌های کلی بین هفتاد تا هشتاد درصد را راه‌ها و پل‌های روستایی استان دیده‌اند.

مدرس‌گرجی ادامه داد: در کردستان مجموعا ۲۳ میلیارد تومان خسارت به ۹۹ کیلومتر راه و ۲۰۱ دستگاه پل، در کرمانشاه ۱۴۸ میلیارد تومان خسارت به ۳۶۷ کیلومتر راه و ۱۸۲ دستگاه پل وارد آمده است. همچنین در استان خراسان شمالی نیز مجموعا ۱۲۹ میلیارد تومان خسارت به ۱۳۵۳ کیلومتر راه و ۳۷۸ دستگاه پل و ابنیه فنی و در چهار محال و بختیاری نیز ۵۴ میلیارد تومان خسارت به ۲۳۳ کیلومتر راه و ۵۵ دستگاه پل وارد آمده است.

منبع: خبرگزاری میزان

XS
SM
MD
LG