لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| خسارت ۱۶۰۰ میلیارد تومانی سیل ایران؛ ۴۰۰ پل خراب شد

خسارت ۱۶۰۰ میلیارد تومانی سیل ایران؛ ۴۰۰ پل خراب شد

شعبانعلی خاوری، مدیرکل ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: در بارندگی‌های نوروزی امسال، نزدیک به ۴۰۰ دستگاه از انواع پل‌ها عمدتا در راه‌های روستایی تخریب شده و نزدیک به ۵ هزار دستگاه پل آسیب دیده است.

وی ادامه داد: همچنین نزدیک به ۱۱ هزار کیلومتر از راه‌های کشور با درصدهای مختلف تخریب شده‌اند. مجموع خسارتی که تاکنون تخمین زده شده است، هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است. برخی استان‌ها آسیب بیشتری دیده‌اند، به طوری که آسیب در استان‌های لرستان و گلستان بسیار زیاد و در استان‌های اردبیل و مازندران و خوزستان قابل توجه بوده است.

وی افزود: به عنوان نمونه در آذربایجان غربی ۱۳۹ دستگاه، در اصفهان ۱۷۳ دستگاه، در ایلام ۳۹۵ دستگاه، در خراسان خراسان جنوبی ۹۷۴ دستگاه، در خراسان شمالی ۳۷۸ دستگاه، در خوزستان ۲۴۶ دستگاه، در کهکیلویه و بویر احمد ۳۵۰ دستگاه و در گلستان ۳۷۳ دستگاه پل آسیب دیده‌اند. در لرستان نیز با توجه به اینکه هنوز آب فروکش نکرده، آمار جمع‌آوری نشده است.

منبع: همشهری

خسارت ۳۸۵۰ میلیاردی سیل به کشاورزی ۱۲ استان در ایران

آرشیو
آرشیو

سید محمد موسوی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در پی سیل اخیر بالغ بر ۳۸ هزار و ۵۲۸ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی ۱۲ استان کشور وارد شده است.

وی ادامه داد: سیل اخیر به زیر بخش‌های زراعت ۱۷ هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال، باغبانی ۷۱۲۳ میلیارد ریال، دام و طیور و آبزیان ۵،۱۷۴ میلیارد ریال و آب و خاک، امور زیربنایی و تاسیسات استان‌های گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، خراسان شمالی، اصفهان، سیستان و بلوچستان و سمنان خسارت زده است.

منبع: خبرگزاری میزان

قطعی آب ۸۰ روستا در استان کرمانشاه و برق ۶۴ روستا در استان همدان بر اثر سیل

آرشیو
آرشیو

جلیل بالایی، مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: آب ۸۰ روستای استان کرمانشاه قطع شده است و راه ارتباطی ۸۰ روستا نیز مسدود شده است.

محمدمهدی شهیدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز گفت: در حال حاضر ۶۴ روستا در سطح استان بی‌برق است. ۵ روستا در همدان، ۲۵ روستا در بهار، ۳ روستا در تویسرکان، ۱۴ روستا در نهاوند، ۸ روستا در ملایر، ۴ روستا در اسدآباد، ۲ روستا در کبودرآهنگ و ۳ روستا در فامنین قطع است.

منبع: خبرگزاری میزان

مسدود شدن سه محور اصلی در استان ایلام

رضا همتی‌زاد، رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: محور ارتباطی بین استانی و یک محور بین شهری در استان ایلام مسدود شده است.

وی افزود: محور ایلام به کرمانشاه (ایلام- حمیل) و محور دره‌شهر به لرستان (دره‌شهر- پلدخت) به‌عنوان دو محور بین استانی و محور ایلام- مهران به‌عنوان محور بین شهری در استان ایلام به‌دلیل شدت بارش‌ها و طغیان رودخانه‌ها مسدود شده است.

رئیس پلیس راه استان تصریح کرد: محور دره‌شهر به پلدختر لرستان به‌دلیل طغیان رودخانه سیمره و زیر آب رفتن پل گاومیشان، محور ایلام به مهران به‌دلیل رانش زمین و محور ایلام به حمیل به‌دلیل ریزش قسمتی از کوه مسدود است و تردد در این سه محور تا اطلاع ثانوی امکان ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس

اوضاع لرستان بحرانی اعلام شد و مردم در پل‌دختر به کوه‌ها پناه بردند

اوضاع بحرانی سیل در لرستان
اوضاع بحرانی سیل در لرستان

در سومین روز از دومین موج بارش‌های شدید در استان‌های ایران، اوضاع در استان لرستان بحرانی است. تا جایی که همه راه‌های ارتباطی به شهرهایی مانند پل‌دختر و درود قطع شده است.

حمیدرضا کاظمی، نماینده مردم پل‌دختر و معمولان با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی این دو شهر و روستاهای اطراف گفت: مردم در این مناطق در محاصره سیل قرار گرفته‌اند و بخش‌های غربی شهرهای پل‌دختر و معمولان به زیر آب رفته است و مردم برای نجات جانشان به پشت بام‌ها پناه برده‌اند.

سید موسی خادمی، استاندار لرستان نیز گفت: در شهرستا‌ن‌های چگنی، کوهدشت و دلفان سیلاب وارد منازل و اماکن مردم شده و خسارات زیادی به بار اورده است. در الیگودرز شاهد بارش برف هستیم و بخش عمده‌ای از جاده های روستایی این منطقه قطع شده است.

وی اضافه کرد: امکان امداد رسانی از طریق هوایی و زمینی به شهرستان پل‌دختر وجود ندارد.

منبع: خبرآنلاین

XS
SM
MD
LG