لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سیل در بخش کشاورزی ایران بیش از ۲ میلیارد خسارت وارد کرده است

سیل در بخش کشاورزی ایران بیش از ۲ میلیارد خسارت وارد کرده است

سید محمد موسوی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۲ هزار و ۴۱۷ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد شده است. سیل اخیر به بخش کشاورزی ۹ استان کشور شامل گلستان، مازندران، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، فارس، خراسان شمالی، سمنان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان آسیب وارد کرده است.

وی افزود: ۵۰ درصد از خسارت‌های وارد شده مربوط به زیربخش زراعت، ۲۳ درصد باغبانی، ۱۰ درصد دام، طیور و آبزیان و ۱۷ درصد آب، خاک، امور زیربنایی، تاسیسات و شبکه‌های انتقال آب می‌شود. ۵۰ درصد از خسارت‌های وارد شده مربوط به بخش کشاورزی استان گلستان، ۲۳ درصد مازندران، ۱۶ درصد خوزستان، ۶ درصد چهارمحال بختیاری، ۲ درصد فارس و ۳ درصد دیگر استان‌های ذکر شده است.

منبع: همشهری آنلاین

امکان وقوع بارش‌های سیل آسا در ۲۱ استان ایران

بارش‌های سیل آسا در ایران
بارش‌های سیل آسا در ایران

سازمان هواشناسی ایران طی اطلاعیه‌ای با هشدار نسبت به بارش‌های سیل آسا در روز‌های ۱۱ و ۱۲ فروردین اعلام کرد: در روز‌های یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در ۲۱ استان باران، رگبار، رعد و برق و آبگرفتگی معابر روی خواهد داد.

در این اطلاعیه آمده است که سامانه بارشی از اواسط روز یکشنبه ۱۱ فرودین تا اواخر روز دوشنبه ۱۲ فروردین طی ۳۶ ساعت در غرب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه و بویراحمد موجب بارش باران با شدت قابل ملاحظه و در برخی ساعات همراه با رگبار ورعد وبرق خواهد شد.

منبع: جوان آنلاین

سیل ۱۲۰ میلیارد تومان به شبکه برق ایران خسارت وارد کرد

محمدحسن متولی زاده، مدیر عامل توانیر
محمدحسن متولی زاده، مدیر عامل توانیر

محمدحسن متولی زاده، مدیر عامل توانیر گفت: در حوادث اخیری که تقریبا ۲۳ استان کشور را تحت تاثیر قرار داد، به شبکه‌های برق خسارت وارد شد به خصوص در ۱۰ استان این خسارات بیشتر بود و باعث خاموشی‌هایی هم شد. بیش از ۳۰ درصد شبکه‌های برق در این ۱۰ استان مورد آسیب و خسارت واقع شد و بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان خسارت به شبکه‌ها تحمیل شد.

متولی زاده اظهار داشت: در بیش از هزار و ۴۵۰ روستا قطعی برق داشتیم و تعدادی از شهر‌ها و مناطق به دلیل آبگرفتگی برای حفظ ایمنی مردم برق را موقتا قطع کردیم و در حال حاضر فقط در بخش‌هایی از شهر آق قلا و گمیشان برق به دلیل آبگرفتگی هنوز قطع است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

قطع ارتباط راه‌های روستایی در چهار شهرستان استان لرستان

قطع ارتباط راه‌های روستایی
قطع ارتباط راه‌های روستایی

صارم رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان گفت: هم‌اکنون راه ارتباطی بسیاری از روستا‌ها در پلدختر، الشتر، نورآباد و الیگودرز قطع است و به دلیل وضعیت جوی امکان امدادرسانی هوایی نیز به این روستا‌ها وجود ندارد.

وی گفت: هم‌اکنون راه ارتباطی ۱۵ روستا در پلدختر قطع است و در الیگودرز هم دسترسی به ۲۵۰ خانوار به دلیل بارش برف امکان پذیر نیست؛ شهرستان نورآباد هم ۴۵۶ روستا دارد که به دلیل وقوع توامان سیل و بارش برف، راه بسیاری از روستا‌ها قطع شده است و متاسفانه به دلیل شرایط نامساعد جوی امکان خدمات‌رسانی هوایی به سختی فراهم می‌شود و به دلیل قطع راه‌های ارتباطی، امدادرسانی زمینی نیز به کندی انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان

عشایر خراسان شمالی ۷۰ میلیارد تومان از سیل خسارت دیدند

عشایر خراسان شمالی
عشایر خراسان شمالی

محمدرضا قلی پور، مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: بر اثر بارندگی‌های اخیر ۷۰ میلیارد تومان به عشایر منطقه، مستقر در این استان و استان گلستان خسارت وارد آمده است.

وی اظهار داشت: افزون بر ۶۳ میلیارد تومان از این خسارات به عشایر مستقر در مناطق قشلاقی استان گلستان و ۷ میلیارد تومان در محدوده استان و عمدتا در شهرستان‌های مانه و سملقان و رازوجرگلان وارد شده است.

منبع: ایرنا

XS
SM
MD
LG