لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| گرانی مسکن سایه سنگینی بر معاملات مسکن انداخته است

گرانی مسکن سایه سنگینی بر معاملات مسکن انداخته است

صدیف بدری، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به شرایط حوزه مسکن در سال ۹۸ گفت: گرانی مسکن سایه سنگینی بر معاملات مسکن انداخته است و این معاملات را دچار کاهش چشمگیری شده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه شاهد رکود تورمی در حوزه مسکن هستیم و در حال حاضر ۶۵ درصد داد و ستد‌ها در حوزه مسکن در چند ماه اخیر کاهش پیدا کرده که این زنگ خطری برای رکودی تمام عیار در این حوزه است.

منبع: خبرگزاری میزان

بیشترین و کمترین نرخ بیکاری بر اساس رشته‌های تحصیلی در ایران

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی، آمار جدیدی از میزان اشتغال و بیکاری در رشته‌های تحصیلی مختلف به تفکیک جنسیت منتشر کرده است؛ آمار اعلام شده درباره بیش از ۱۲ میلیون نفر نفر در ۲۲ رشته دانشگاهی است؛ بر اساس این آمار رشته حفاظت محیط زیست با ۳۷.۵ درصد بالاترین نرخ بیکاری و رشته بهداشت با ۸.۷ درصد پایین‌ترین نرخ بیکاری را دارد.

در این آمار نرخ بیکاری در رشته مهندسی و حرفه‌های مهندسی است که علی رغم تقاضا و استقبالی که از این رشته وجود دارد نرخ بیکاری در آن ۲۱.۰ درصد است که نسبت به فارغ‌التحصیلان این رشته آمار بالایی است.

بر اساس این آمار سهم زنان از بیکاری بیشتر از مردان است؛ نرخ بیکاری در زنان ۳۰.۴ درصد و در مردان ۱۳.۵ درصد است که خود می‌تواند دلایل متعدد و مختلفی داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سیل ۱۷ میلیارد تومان به شبکه برق در استان‌های سیل‌زده آسیب زد

سیل پل دختر، آرشیو
سیل پل دختر، آرشیو

محمودرضا حقی‌فام، سخنگوی صنعت برق گفت: سیل به شبکه برق استان‌های سیل زده ۱۷میلیارد تومان خسارت زده است و براساس برآوردهای اولیه صورت گرفته، میزان خسارت در استان گلستان بسیار زیاد بوده و برآورد می‌شود که حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان به شبکه برق کشور آسیب رسیده باشد.

وی اظهار کرد: در استان مازندران نیز طبق برآوردهای صورت گرفته، دو میلیارد تومان و در استان لرستان نیز پیش‌بینی می‌شود که حداقل پنج میلیارد تومان خسارت به شبکه برق کشور وارد شده باشد و همچنان بررسی‌ها برای میزان خسارت ادامه دارد.

منبع: خبرآنلاین

افزایش دستمزدها بر تولیدکنندگان فشار جدید وارد می‌کند

سید رضی حاجی آقامیری، عضو اتاق بازرگانی تهران
سید رضی حاجی آقامیری، عضو اتاق بازرگانی تهران

سید رضی حاجی آقامیری، یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است هرچند نمی‌توان انتظار داشت در شرایط فعلی اقتصادی کشور، دستمزدها ثابت بماند اما باید این تغییرات را از منظر تولیدکنندگان مشاهده کرد زیرا بسیاری از آنها در معرض فشاری جدید قرار می‌گیرند.

به گفته وی: بسیاری از تولیدکنندگان در سالی که گذشت با مشکلات گسترده‌ای روبه رو بودند و احتمالا بخش زیادی از این مشکلات به سال جاری نیز منتقل خواهد شد.

منبع: ایسنا

افزایش ۴.۳ درصدی مصرف بنزین کل ایران

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرده است که، مصرف بنزین سراسر ایران در روز جمعه دوم فروردین ماه با ثبت رقم ۱۰۱ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴.۳ درصد افزایش داشته است.

­­این شرکت همچنین اعلام کرد: مصرف بنزین کل کشور در روز دوم فروردین‌ماه سال گذشته، ۹۷ میلیون و ۶۰۶ هزار لیتر بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

XS
SM
MD
LG