لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| فرسودگی بیمارستان‌های ایران

فرسودگی بیمارستان‌های ایران

بر اساس گفته برخی مسئولان وزارت بهداشت، حدود ۶۰ درصد بیمارستان‌ها در برخی شهرهای بزرگ کشور فرسوده‌اند. از طرفی بازسازی اکثر بیمارستان‌های فرسوده مقرون به صرفه نیست زیرا بازسازی آن‌ها بیش از هزینه ساخت یک تخت جدید خرج برمی‌دارد.

بنابراین در این موارد باید بیمارستان جدید ساخته و از فضاهای قبلی استفاده‌های مناسب دیگری شود این درحالیست که ساخت بیمارستان جدید هم در کشور دردسرهای خاصی چون تامین زمین را به دنبال دارد.

منبع: ایسنا

قطعی آب ۶۰ روستا و برق ۱۷۰ روستا در استان لرستان

سیل و طغیان رودخانه ها در لرستان- آرشیو
سیل و طغیان رودخانه ها در لرستان- آرشیو

میثم جعفرزاده، مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: وقوع سیلاب شدید در لرستان موجب قطعی آب ۶۰ روستای استان شده است و تعداد روستا‌های بی‌برق در استان لرستان به ۱۷۰ مورد رسیده است.

وی گفت: در ۱۲ روستا نیز به دلیل قطع راه‌های دسترسی امکان توزیع آب تانکری وجود ندارد و به علت سیل و طغیان رودخانه امکان فعالیت تیم‌های تعمیراتی نمی‌باشد.

منبع: خبرگزاری میزان

بیش از ۲۶۰ میلیارد ریال خسارت سیل گلستان به تاسیسات آبرسانی روستاها

سیل در استان گلستان- آرشیو
سیل در استان گلستان- آرشیو

عاشورمحمد مرگان‌پور، معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان از خسارت ۲۶۲ میلیارد ریالی تاسیسات آبرسانی روستاهای استان خبر داد و گفت: این ارزیابی خسارت برای روستاهای قابل دسترسی بوده است.

وی افزود: تاکنون ۲۹.۲ کیلومتر خط انتقال، سه حلقه چاه، ۱۷ دهنه چشمه، ۷۴.۵ کیلومتر شبکه توزیع، ۱۲ هزار و ۵۰۰ انشعاب و ۴۶ دستگاه تاسیسات برقی آسیب دیده ارزیابی شده است.

مرگان پور افزود: در حال حاضر مشکل ۱۴ روستا از شهرستان‌های مینودشت، کلاله به دلیل تخریب راه، خطوط، منابع تامین و نیز قطع برق و آب گرفتگی تأسیسات پابرجاست.

منبع: ایلنا

تاثیر گرانی‌ها بر حذف خوراکی‌ها از لیست خرید خانوار در سال گذشته

اتفاقات سال ۹۷ باعث شد تا گرانی سرازیر خانه بسیاری از خانواده‌های ایرانی شود و به دنبال آن خرید برخی از اقلام از لیست خرید خانواده‌ها خط خورد؛ اقلامی که سهم قابل توجهی از آن به خوراکی‌ها اختصاص داشت.

با گرانی گوشت و مرغ، خیلی‌ها روی خرید کباب و جوجه‌کباب خط قرمز کشیدند؛ موضوعی که باعث شد تا کسبه مرتبط با آن یعنی رستوران‌داران به شدت دچار مشکل شوند.

خرید ساندویچ ۳۰ تا ۴۰ درصد افت کرده چرا که قیمت مواد اولیه آن بالا رفته و به تبع آن قدرت خرید مردم کاهش یافته است.

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران اعلام کرده بود: به دلیل کاهش تولید وافزایش قیمت‌ها میزان فروش آجیل و خشکبار به یک چهارم سال ۹۶ کاهش یافته است، این یعنی کاهش ۷۵ درصدی خرید آجیل توسط تهرانی‌ها در سال گذشته.

افزایش قیمت شیر و لبنیات هم باعث شد تا میزان سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور کاهش یابد.

منبع: خبرآنلاین

آسیب ها و مشکلات حرفه پرستاری در ایران

علیرضا گچ کوبان، عضو شورای عالی نظام پرستاری
علیرضا گچ کوبان، عضو شورای عالی نظام پرستاری

علیرضا گچ کوبان، عضو شورای عالی نظام پرستاری، یکی از آسیب‌های حرفه پرستاری را، اختلال در روند زندگی پرستاران دانست و گفت: نداشتن تعطیلات از معضلات کاری حرفه پرستاری است ولی خود را با آن تطبیق داده‌اند و اکثر برنامه‌های زندگی با برنامه کاری و نه تعطیلات هماهنگ می‌کنند.

وی ادامه داد: پرستاران براساس تقویم و ساعت مشخص تعطیلی ندارند بلکه براساس برنامه کاری و موسمی که تعطیل هستند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سارمان نظام پرستاری

XS
SM
MD
LG