لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کاهش چشمگیر سفرهای هوایی در سال ۹۷

کاهش چشمگیر سفرهای هوایی در سال ۹۷

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره وضعیت ناوگان هوایی ایران اظهار کرد:‌ به حتم ناوگان هوایی ایران به نوسازی نیاز دارد اما با محدودیت‌هایی برای خرید هوایپما به دلیل تحریم‌ها مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: در ماه‌های گذشته و به دلیل نوسانات نرخ ارز و افزایش هزینه‌ها، قیمت بلیت هوایپما بالارفته است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد که:‌ میزان سفر هوایی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ کاهش داشته به طوری که برای مثال در دی ماه ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش ۱۸درصدی میزان سفرهای هوایی بودیم. در مجموع در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ شاهد کاهش ۱۳درصدی میزان سفرهای هوایی در ایران بودیم.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

قیمت بلیت سینماها در سال ۹۸

غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره قیمت جدید بلیت سینماها در سال ۹۸ که از ابتدای فروردین اعمال می‌شود، گفت: قیمت بلیت در سینماهای مدرن و پردیس‌های سینمایی در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه ۱۳ هزار تومان، پنجشنبه و جمعه و روزهای تعطیل ۱۸ هزار تومان و روز سه‌شنبه ۹ هزار تومان خواهد بود. که به این قیمت ۹ درصد مالیات ارزش افزوده اضافه خواهد شد.

منبع: عصر ایران

سدهای بافت و رابر آبی برای کشاورزان جیرفتی باقی نمی‌گذارد

قاسم سالاری، مسئول نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان گفت: سد بافت و سد در حال احداث رابر موجب خواهند شد دیگر آبی برای سد جیرفت در پایین‌دست هلیل‌رود و تالاب جازموریان باقی نماند. این مساله نه تنها معیشت کشاورزان جیرفت، بلکه محیط زیست و زندگی ساکنان شرق کرمان و جنوب غربی سیستان و بلوچستان را به خاطر احتمال بروز پدیده ریزگرد تحت تاثیر قرار خواهد داد.

منبع: ایلنا

رانش زمین به ۲۷ روستا در استان گلستان خسارت زد

عبدالخندان حمیدی، بخشدار گلیداغ از توابع شهرستان مراوه تپه در منتهی الیه شمال شرقی استان گلستان گفت: رانش زمین ناشی از بارش‌های چند روز اخیر در۲۷ روستای بخش گلیداغ به واحدهای مسکونی، خدماتی، عمرانی و زیربنایی خساراتی را وارد کرد.

وی افزود: کارشناسان بخش‌های مختلف خدماتی و زیربنایی برای تعیین خسارات وارده مشغول ارزیابی هستند.

منبع: ایرنا

XS
SM
MD
LG