لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قیمت «گاز طبیعی» افزایش می‌یابد

قیمت «گاز طبیعی» افزایش می‌یابد

حمید قاسمی، مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار داشت: «قیمت سی ان جی به میزان ۱۰ درصد افزایش می‌یابد اما طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا ۵ سال آینده ثابت خواهد ماند

وی با اشاره به مزایای سوخت سی ان جی در مقایسه با سایر انواع سوخت از جمله بنزین در کشور ما افزود: هم اکنون ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار خودروی دوگانه سوز در کشور داریم و خودرو‌هایی که گواهینامه سلامت سوخت دریافت نکرده باشند، از اول دی سال آینده نمی‌توانند در جایگاه‌های سی ان جی سوخت گیری کنند.

نرخ گاز از تاریخ اول خرداد ۱۳۹۸ از ۴.۱۴۰ ریال به ۴.۵۳۲ ریال در هر متر مکعب افزایش می‌یابد.

منبع: جوان آنلاین

تقاضای خرید موبایل نسبت به سال گذشته نصف شد

بازار فروش موبایل ایران
بازار فروش موبایل ایران

مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و تلفن همراه گفت: از آنجایی که شرایط اقتصادی ایران با بازار گوشی تلفن همراه رابطه مستقیم دارد، با افزایش نرخ دلار، قیمت گوشی نیز افزایش پیدا کرده و به‌رغم سال‌های گذشته امسال در آستانه عید نوروز، شاهد بازار پر رونقی نباشیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که امسال با افزایش قیمت گوشی و کاهش توان خرید مردم، بازار خرید و فروش گوشی موبایل مانند سال گذشته نیست و بررسی‌ها نشان می‌دهد که تقاضا نسبت به سال گذشته نصف شده است.

منبع: اقتصاد نیوز

گرانی‌ مواد غذایی = افزایش سوءتغذیه

محمد حسن انتظاری، رئیس دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: گرانی کالاهای اساسی و در نتیجه کاهش مواد غذایی اصلی در سبد خانوار، به‌تدریج سبب افزایش سوءتغذیه در جامعه می‌شود.

وی گفت: گران شدن مواد لبنی مثل پنیر، ماست، شیر و کاهش این مواد غذایی در سبد خانوار به مرور سبب کاهش کلسیم در بدن افراد و پوکی استخوان می‌شود.

محمد حسن انتظاری اشاره کرده است که، کاهش مصرف میوه، سبزیجات و صیفی‌جات از سبد اصلی خانوار باعث کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن و تشدید بیماری‌های عفونی می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

اداره کل‌ زندان‌های تهران ادعای حسین هدایتی را رد کرد

حسین هدایتی سرمایه دار معروف ایرانی در دادگاه
حسین هدایتی سرمایه دار معروف ایرانی در دادگاه

اداره کل‌ زندان‌های استان تهران در اطلاعیه‌ای ادعای حسین هدایتی، سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی مبنی بر آزادی ۱۳ هزار زندانی توسط او را نادرست دانست.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است که: «نامبرده فوق در سال ۱۳۹۲ با واریز مبلغ سیصد میلیون تومان به منظور آزادی زندانیان نیازمند به حساب هدایای اداره کل زندان‌های استان تهران موجبات آزادی ۶۶ نفر زندانی را فراهم نموده که اسناد آن موجود است و ادعای نامبرده تکذیب می‌گردد

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

اسباب کشی در تهران ممنوع شد

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران اعلام کرد که: از ۲۹ اسفند تا ۱۸ فروردین هر گونه اسباب کشی در سطح شهر تهران ممنوع است.

وی افزود: افرادی که قصد اسباب کشی در این ایام را دارند باید به کلانتری محل مراجعه کنند و یک فرم که از سوی ما تهیه شده است پر کنند و یک نسخه از آن را نزد خود برای هنگام اسباب کشی نگهدارند. در این زمان اگر کسی بدون آن فرم اقدام به اسباب کشی کند هم خودش بازداشت می‌شود و هم بارش نزد مأموران پلیس نگه داشته می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

XS
SM
MD
LG