لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ده سال تعویق در افتتاح بیمارستان ۳۲ تخته شهرستان ریگان

ده سال تعویق در افتتاح بیمارستان ۳۲ تخته شهرستان ریگان

سال ۸۸ احداث پروژه بیمارستان ۳۲ تختی ریگان آغاز شد، از آن تاریخ تاکنون و بعد از چهار دولت ساخت این بیمارستان هنوز در مرحله تمدید وعده افتتاح از سوی متولیان باقی مانده است و نتوانسته به مرحله بهره‌برداری برسد. بیمارستانی که قرار بود خدمات درمانی را به بیش از ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان ریگان و فهرج ارائه دهد و حالا با تعلیق آن، مردم به اجبار باید ۱۰۰ کیلومتر راه را به سمت بیمارستان پاستور بم طی کنند که ممکن است هیچ تخت خالی هم نداشته باشد و بیماران سرگردان شوند.

آخرین وعده مسئولان برای افتتاح بیمارستان ریگان مربوط به اوایل سال ۹۸ می‌شود. با این حال کارشناسان بعید می‌دانند که این وعده هم محقق شود.

منبع: جوان آنلاین

افزایش هفت درصدی بهای آب و برق کم مصرف‌ها و ۲۳ درصدی پرمصرف‌ها

افزایش بهای آب و برق
افزایش بهای آب و برق

هیئت وزیران مقرر کرد تا بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت سال ۱۳۹۸ سالانه به میزان هفت درصد افزایش یابد.

همچنین با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیرضرور، از ابتدای اردیبهشت ماه بهای آب شرب و برق کلیه مشترکان سالانه به میزان ۷ درصد افزایش می‌یابد و از ابتدای خرداد ماه، سالانه ۱۶ درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگی مشترکین بالای الگوی مصرف افزوده می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

گلایه پرستاران از عدم پرداخت مطالبات سال ۹۶

مسعود مجرد، عضو شورای عالی نظام پرستاری از پرداخت نشدن مطالبات معوق پرستاری به شدت انتقاد کرد و گفت: با وجود وعده‌های وزیر و معاون پرستاری وزارت بهداشت پرسنل و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه همچنان در انتظار پرداخت معوقات سال ۹۶ هستند.

وی در ارتباط با مطالبات پرستاران، گفت: تا کنون ۴ ماه کارانه ۹۶ و حق لباس نیم سال دوم ۹۶ و ۶ ماه کارانه سال ۹۷ و حق مسکن و حق لباس ۹۷ پرداخت نشده است و به رغم تاخیر بیش از حد در پرداخت حق و حقوق کارکنان با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و توجه به ارزش ریالی معوقات و کاهش چشمگیر ارزش ریالی آن، میزان پرداختی ماه‌های اخیر که مربوط به پرداختی‌های سال ۹۶ بوده با کاهش ۴۰ درصدی نسبت به سال قبل مواجه بوده و همکاران نسبت به این موضوع نیز معترض هستند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

رشد تخلفات مغازه‌داران تهرانی

بررسی آمار و اطلاعات بازرسی اصناف نشان از آن دارد که بیشترین میزان تخلف برای عدم درج قیمت، گران‌فروشی و عدم‌صدور فاکتور بوده و این در حالی است که همچنان فروش مرغ به بیش از قیمت مصوب در صورت وجود فاکتور خرید، از سوی اتاق اصناف تخلف به ‌حساب نمی‌آید.

بررسی‌ها نشان از آن دارد که اصناف تهران در بهمن‌ماه سال‌جاری ۵۰۰۱ پرونده تشکیل شده، این در حالی است که در دی‌ماه تعداد ۵۸۸۶ فقره بوده است، میزان پرونده‌های تشکیل شده در بهمن ۱۸.۱۵ درصد از تعداد کل بازرسی‌ها بوده و این میزان در دی‌ماه ۱۸.۰۴ درصد بوده که این موضوع نشان از رشد تخلف طی یک ماه داشته است.

منبع: روزنامه شهروند

بیانیه‌ای شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پیرامون دستمزد ۹۸

شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ایران
شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ایران

شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ایران پیرامون تعیین حداقل دستمزد ۹۸ بیانیه صادر کردند که در بخشی از آن آمده است که « امسال با بالا رفتن دلار و سقوط چند برابری ارزش ريال و متعاقب آن گرانی کمرشکن کلیه مايحتاج عمومی تورم موجود از مرز ۲۰۰ درصد عبور کرده است .بنابراین کارگران تعیین دستمزدهای چند بار زیر خط فقر را نمی پذیرند و خواهان دستمزدی در خورشان و منزلت یک خانواده کارگری هستند که بتوانند شرافتمندانه و انسانی زندگی کنند

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «ما بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی «بستا» خواهان رفاه ، درمان رایگان، مسکن و یک زندگی انسانی هستیم و بطور جدی به این روند ناعادلانه تعیین حداقل دستمزدها هشدار می‌دهیم و خواهان تعیین دستمزد طبق سبد هزینه معیشت خانوار کارگری هستیم

منبع: شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ایران

XS
SM
MD
LG