لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش قیمت گوشت و مرغ

افزایش قیمت گوشت و مرغ

در شرایطی که به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و براساس آمار منتشر شده رسمی، واردات گوشت قرمز روند افزایشی قابل توجهی نسبت به سال گذشته داشته، نه تنها قیمت گوشت قرمز و گوشت مرغ کنترل نشده است بلکه هر روز شاهد افزایش قیمت این محصولات در بازار هم هستیم؛ به گونه‌ای که قیمت هر کیلو گوشت مرغ به حدود ۱۸ هزار تومان و هر کیلو گوشت قرمز تازه گوسفندی به حدود ۱۲۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در اسفند سال گذشته حدود ۸ هزارتا ۹ هزار تومان بود که هم‌اکنون با افزایش دو برابری به حدود ۱۸ هزار تومان رسیده

منبع: ایسنا

افزایش ۲۸۰ درصدی قیمت سکه و طلا در سال ۱۳۹۷

محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف گفت: شوک قیمتی امسال که اوج آن از فروردین تا مهر ماه بود باعث افزایش ۲۸۰ درصدی قیمت‌ها در طی یک سال گذشته شد که در نوع خود بی‌سابقه بوده است.

کشتی‌آرای اظهار داشت: نرخ هر قطعه سکه تمام طرح جدید با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی در یک روز به ۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسیده است. همچنین نرخ سکه تمام با طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۱۳ هزار تومانی به ۴۲۳ هزار تومان رسیده است.

منبع: ایلنا

بیش از یازده ‌میلیون تماس در یازده ما گذشته با فوریت‌های پلیس

سردار رحیمی، رئیس پلیس پایتخت
سردار رحیمی، رئیس پلیس پایتخت

سردار رحیمی،‏ رئیس پلیس پایتخت گفت: در یازده ماه گذشته بالغ بر یازده ‌میلیون و ۷۰۰‌هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در تهران ‏برقرار شده است که شاهد رشد هفت ‌درصدی در مقایسه با‌سال گذشته هستیم.

به گفته سردار رحیمی، در حوزه کشف جرایم در ۱۱ ماه گذشته، بیش از ۱۶۰ هزار فقره کشف سرقت داشته‌ایم که ‏در مقایسه با ‌سال گذشته، یازده ‌درصد رشد داشته. در پلیس فتا نیز بیش از ۱۰ هزار پرونده کشف شده که ۷۰‌درصد رشد وقوع جرایم مجازی را داشته‌ایم.

وی افزود: امسال، بیش از ۸۵۰ نفر از اوباش را در محله‌ها و پارک‌ها دستگیر کردیم که ‏شاهد افزایش ۸۶‌درصدی در این زمینه بودیم.

منبع: روزنامه شهروند

پرداختی‌های وزارت بهداشت تبعیض آمیز است

آرشیو
آرشیو

معین نجم الدینی، رئیس نظام پرستاری بافت، گفت: مشکل اصلی در وزارت بهداشت، نبود یک بدنه واحد و به نوعی واضح تر پزشک سالاری مطلقی است که در این وزارت خانه وجود دارد و در حال حاضر، درآمد برخی از خدماتی که پرستاران ارائه می دهند، به حساب پزشکان واریز می شود و این عادلانه نیست.

محمد امین بلوچزهی، کارشناس اتاق عمل نیز گفت: بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت، حجم بالای مراجعه بیماران به بخش دولتی بر گردن جامعه پرستاری سنگینی می‌کرد و حجم کار را چندین برابر افزایش داد. در قبال این حجم کاری، پرداختی پرستاران از این خوان گسترده وزارت بهداشت با توجه به افزایش چندین برابر لود کاری بسیار ناچیز بود که منجر به اعتراضات گسترده پرستاران در سراسر کشور و واکنش های بسیار فنی کارشناسان و فعالین این حوزه گردید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

۶۰ درصد مساحت شهر آبادان فرسوده است

نمایی از منازل فرسوده در ایران
نمایی از منازل فرسوده در ایران

حسین حمیدپور، شهردار آبادان گفت: در حال حاضر و در مجموع ۶۰ درصد مساحت و منظر شهری آبادان درگیر بافت فرسوده است.

وی افزود: مردم و شهروندان از ما حداقل مطالبات شهروندی را درخواست می‌کنند و در مراجعه‌های مردمی و بازدیدهایی که از سطح مناطق مختلف شهری داریم عمده درخواست‌های شهروندان، ابتدایی و در حد بهبود وضعیت فاضلاب و معابر است.

شهردار آبادان یادآور شد: ۲۰ درصد مساحت شهری و ۴۰ درصد منظر عمومی شهر آبادان شامل بافت فرسوده است و این شهرستان از این نظر در رده سوم استان قرار دارد است.

منبع: خبرگزاری مهر

XS
SM
MD
LG