لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| نرخ تورم کالاهای وارداتی ۱۲۱ درصد رشد داشت

نرخ تورم کالاهای وارداتی ۱۲۱ درصد رشد داشت

نرخ تورم کالاهای وارداتی در پاییز امسال برابر با ۱۰۷۱.۹ است که نسبت به تابستان ٢٨.٨ درصد افزایش داشته است.

همچنین نرخ تورم کالاهای وارداتی در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تورم نقطه به نقطه ۱۲۱.۶ درصد و تغییرات چهار فصل منتهی به زمستان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۰.۳ درصد رشد داشت.

نرخ تورم کالاهای وارداتی براساس دلار در پاییز امسال برابر با ۲۷۶.۵ است که نسبت به فصل تابستان، ۷.۴ درصد افزایش داشته است.

نرخ تورم کالاهای وارداتی براساس ریال نسبت به فصل مشابه سال قبل، تورم نقطه به نقطه ١٨.٨ درصد و تغییرات چهار فصل منتهی به زمستان نسبت به دوره مشابه سال گذشته، نرخ تورم ۶.۶ درصد بوده است.

منبع: درگاه ملی آمار

یارانه افراد با حقوق بالای ۵ میلیون تومان در سال آینده حذف می شود

رحیم زارع، عضو كمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به مصوبه حذف یارانه سه دهک بالای جامعه گفت: افرادی كه حقوق بالای پنج میلیون تومان می‌گیرند، جزو سه دهک خواهند بود كه حذف یارانه آنها در حمایت از اشتغال و تولید و حمایت از خرید تضمینی گندم و بهداشت و سلامت هزینه خواهد شد.

هادی قوامی نایب، رئیس كمیسیون برنامه و بودجه نیز گفت: تورمی كه در سال ۹۷ تا ۱۲.۵ درصد پیش بینی شده بود با توجه به این اتفاقات اكنون به ۴۹ درصد رسیده كه پیش بینی شده تا پایان سال به ۶۰ درصد نیز برسد، بنابراین دولت تلاش كرد ۲۰ درصد به حقوق همه كارمندان اضافه كند كه این رقم جبران تورم را نخواهد كرد.

منبع: روزنامه کیهان

حدود ۴۰ درصد اراضی جنوب تهران با آب آلوده آبیاری می شود

آبیاری اراضی جنوب تهران با آب آلوده
آبیاری اراضی جنوب تهران با آب آلوده

کریم ذوالفقاری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: جنوب پایتخت دارای ۷۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و صیفی است که حدود ۴۰ درصد آن با آب‌های نامتعارف و آلوده آبیاری می شود.

وی گفت: هم اکنون حدود ۱۵ هزار هکتار از اراضی شهرستان ری، ۱۴ هزار هکتار از اراضی ورامین و یک هزار هکتار از اراضی قرچک با آب‌های نامتعارف آبیاری می شود.

منبع: خبرگزاری آفتاب

بی‌تدبیری‌ها بزرگ‌ترین طرح متروی استان البرز را زمین‌گیر کرده است

بیش از یک دهه از کلنگ‌زنی متروی کرج می‌گذرد و این پروژه هنوز به مرحله بهره‌برداری نزدیک هم نشده است. طرحی که در اوایل دهه ۸۰ آغاز شد و قرار بود طی پنج سال به سرانجام برسد. پروژه‌ای که با تاخیرش هر روز به گره ترافیکی شهر ۱.۵ میلیونی کرج می‌افزاید و متولیان به جای چاره اندیشی وعده پشت وعده سر می‌دهند.

براساس گفته کارشناسان قرار است مترو کرج با شش خط به بهره‌برداری برسد که طی این سال‌ها این طرح حیاتی فقط در مجموع کمتر از ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی را تجربه کرده است.

منبع: جوان آنلاین

افزایش قیمت دارو در سال جدید

ایرج حریرچی، معاون كل وزارت بهداشت اعلام كرد: دارو، مهمترین كالایی است كه ما در سطح ارائه خدمت داریم كه مجموعا ۱.۲ درصد كل هزینه های ایرانیان را تشكیل می دهد و قیمت دارو در سال جدید ۱۰ تا حداكثر ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت.

منبع: شفا آنلاین

XS
SM
MD
LG