لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۴

سازمان «جوامع ایرانیان آمریکایی» علیه جمهوری اسلامی در واشنگتن تجمع برگزار کرد


سازمان «جوامع ایرانیان آمریکایی» روز جمعه ۱۷ اسفند راهپیمایی و تجمعی را در شهر واشنگتن با حضور و سخنان چند عضو کنگره آمریکا برگزار کرد.

در این مراسم، لیندا چاوز مدیر دفتر رایزنی عمومی در دولت پرزیدنت رونالد ریگان گفت: «مردم ایران در خیابان‌ها به دنبال دستیابی به مساوات عدالت و معاش لازم برای زندگی هستند. انتصاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه نشان می دهد این رژیم به دنبال اعطای آزادی به مردم ایران نیست.»

برد شرمن عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز در یک پیام ویدئویی به تجمع سازمان «جوامع ایرانیان آمریکایی» در واشنگتن گفت: «آمریکا در کنار شما است و خواهد ماند تا به درخواست‌هایتان که در اعتراضات فریاد می زنید، برسید.»

آدام ارلی سفیر پیشین آمریکا در بحرین نیز با حضور در تجمع سازمان «جوامع ایرانیان آمریکایی» گفت: «در حالیکه مقامات رژیم در حال پولدارتر شدن هستند، حدود شش میلیون ایرانی از گرسنگی رنج می برند و این مسئله مورد پذیرش جامعه جهانی نیست.»

دیگر سخنران تجمع سازمان «جوامع ایرانیان آمریکایی» در شهر واشنگتن «شیلا جکسون لی» عضو مجلس نمایندگان آمریکا بود که گفت: «ما برای تحقق آزادی در اینجا جمع شده ایم. ما از شما در تحقق آن حمایت می‌کنیم.»

تظاهرکنندگان در نهایت به سمت کاخ سفید راهپیمایی کردند و در مقابل کاخ سفید تجمع کردند.

نسخه تلویزیونی این گزارش را اینجا ببینید:
XS
SM
MD
LG