لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سفره هزاران خانوار کارگری در ایام نوروز خالی است

سفره هزاران خانوار کارگری در ایام نوروز خالی است

علی خدایی، عضو کارگری شورای عالی کار گفت: حدود یک سال معوقات مزدی ۹۳ هزار کارگر در ۹۰۰ واحد تولیدی پرداخت نشده است و کمترین انتظار کارگران از دولت برخواسته از آراء کارگران است.

نائب رئیس کانون عالی شورهای اسلامی کار کشور گفت: اگر هریک از این خانوارها به طور متوسط ۴ نفر عضو داشته باشند، در مجموع زندگی ۳۷۲ هزار نفر در این آشفته بازار شب عید تحت تاثیر انواع مشکلات اقتصادی و متعاقب آن اجتماعی قرار گرفته است و این کارگران به خاطر مشکلات عدیده تولید، نزد فرزندان و همسر خود خجل هستند.

منبع: همشهری آنلاین

صادرات فرش دستباف ایران کاهش پیدا کرد

بازار فرش تهران- آرشیو
بازار فرش تهران- آرشیو

عبدالله بهرامی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف گفت: طی ۱۰ ماهه سال جاری میزان صادرات فرش دستباف ما به ۲۲۵ میلیون دلار رسید، در حالی که سال قبل میزان صادرات ۳۴۰ میلیون دلار بود و این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش داشته است که بخش اعظمی از آن ناشی از تحریم‌هایی بود که از مهرماه آغاز شد.

منبع: سایت عصر ایران

کاهش تولید مینی‌بوس و میدل‌باس در ایران

طبق آمار اعلام شده از سوی انجمن خودروسازی، تولید خودرو در مدل مینی‌بوس و میدل‌باس کاهش ۷۰.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، داشته است.

در بهمن ماه سال جاری تولید مینی‌بوس و میدل‌باس از ۲۴۷ دستگاه در بهمن ماه سال گذشته به ۷۳ دستگاه رسیده که نشان از افت تولید این نوع خودرو را دارد.

بر این اساس، مینی‌بوس و میدل باس در شرکت‌های پیشرو دیزل آسیا، گروه بهمن و آکیا دویچ با کاهش ۱۰۰ درصدی تولید در بهمن ماه سال جاری روبرو شده‌اند. به‌ترتیب شرکت پیشرو دیزل در بهمن ماه سال ۹۶، ۴۴ دستگاه، شرکت گروه بهمن ۵۵ دستگاه و شرکت آکیا دویچ ۴۹ دستگاه مینی‌بوس و میدل‌باس تولید کرده‌اند که با توجه به تولید هیچ دستگاهی در بهمن ماه سال جاری افت تولید ۱۰۰ درصدی داشته‌اند.

منبع: سایت تابناک

۵۰ درصد مدارس قم نیازمند تخریب یا نوسازی است

محسن پورگلیان، مدیرکل نوسازی مدارس استان قم
محسن پورگلیان، مدیرکل نوسازی مدارس استان قم

محسن پورگلیان، مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: ۲۵ درصد مدارس استان نیازمند نوسازی و ۲۵ درصد مدارس دیگر نیازمند تخریب هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم افزود: ۲۵۰ هزار مترمربع فضای آموزشی در استان نسبت به میانگین کشوری کمبود داریم و باید ۸۰ مدرسه ۱۲ کلاسه در استان قم احداث شود تا به میانگین کشوری در زمینه فضای آموزشی برسیم.

منبع: خبرگزاری فارس

XS
SM
MD
LG