لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| كاهش ۳۰ درصدی مشتریان هتل‌های تهران

كاهش ۳۰ درصدی مشتریان هتل‌های تهران

محمدعلی فرخ مهر رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های تهران گفت: در سال ۹۷ با توجه به مسائل پیش آمده، متاسفانه ضریب اشغال اتاق‌های هتل‌ها در تهران بین ۲۰ تا ۳۰ درصد كاهش داشته و این در حالی است كه به صورت میانگین، هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های تهران طی سال جاری، تخفیف ۳۰ تا ۶۰ درصدی را برای مسافران اعمال می كردند تا بتوانند مسافران را جذب كنند.

فرخ مهر گفت: به دلیل كاهش مسافران، هتل‌های پایتخت مجبور شدند تا برای تامین هزینه‌های خود، علاوه بر كاهش نیروی انسانی، هزینه‌های خود را هم مدیریت كنند؛ مثلا هتلی كه سه رستوران داشت، مجبور شد یک رستوران خود را تعطیل كند. علاوه بر این، هتل‌های جدید الاحداث در تهران كه بدهكار بانک‌ها نیز بودند، نتوانستند تعهدات خود را به درستی انجام دهند و با مشكلاتی مواجه شدند.

منبع: روزنامه کیهان

افزایش تعداد افراد بیکار در ایران

بیکاری- آرشیو
بیکاری- آرشیو

عیسی منصوری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اشتغال ایجاد شده از طریق برنامه‌های وزارت کار را ۶۰۹ هزار شغل ذکر کرد و گفت: سالانه به طور متوسط باید ۸۵۰ هزار شغل ایجاد می‌کردیم. با توجه به آنکه هدف‌گذاری سال ۹۷ حدود یک میلیون شغل بوده است بدیهی است که با ایجاد ۶۰۹ هزار شغل عملا تا این هدف فاصله داریم و بر اساس داده‌های مرکز آمار میزان بیکاران ۳۰ هزار نفر بیشتر شده است.

منبع: وبسایت عصر ایران

افزایش قیمت جعبه شیرینی نسبت به خود شیرینی

افزایش قیمت جعبه شیرینی در ایران
افزایش قیمت جعبه شیرینی در ایران

سید رضا امامی، رئیس اتحادیه قنادان، خشکبار و بستنی البرز با اشاره به گرانی آجیل در بازار گفت: ‏جعبه شیرینی از خود شیرینی هم گران‌تر شده است، قبلا جعبه شیرینی کیلویی ۴٠٠٠ تومان بود اما الان ‏به ۱۹‌ هزار تومان رسیده، قیمت مواد اولیه قنادی هم چهار برابر شده‌ است. قیمت شیرینی ‏با این وجود ثابت مانده است، البته صحبت‌هایی برای افزایش ۱۴‌ درصدی قیمت آن شده که تایید یا رد ‏آن به نظر مسئولان بستگی دارد.

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه قنادان تهران نیز گفت: امسال نسبت به سال قبل قیمت مقوا ۳۰۰ درصد افزایش یافته است به طوری که مقوای کیلویی ۵ تا ۶ هزار تومان اکنون تا کیلویی ۲۵هزار تومان افزایش یافته است اما میانگین قیمت شیرینی‌ها پرمصرف ۲۱ هزار و پانصد تومان است.

منبع: روزنامه شهروند

کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان

احمد علی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان
احمد علی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان

احمد علی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آموزش و پرورش استان در حال حاضر با کمبود ۱۶ هزار نیروی انسانی مواجه است چرا که در سال‌های اخیر خروجی نیرو شدت گرفته و از طرفی ورودی نیروی متخصص مورد نیاز را هم نداشته‌ایم.

وی در ادامه گفت: متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور ۱۲ متر و در استان ما سه متر که در برخی مناطق حتی کمتر از این میزان است و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که استانی با این وسعت و پراکندگی جمعیت تنها یک مرکز دانشگاه فرهنگیان داشته باشد.

منبع: ایسنا

نرخ کرایه تاکسی افزایش پیدا کرد

آرشیو
آرشیو

علی فتحی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان گفت: نرخ دستمزد رانندگان تاکسی از ۲۸ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد و در صورت تصویب شورا و در نهایت تائید کمیته انطباق، افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها در اواخر اسفند ماه اجرا خواهد شد.

فتحی با بیان اینکه رانندگان تاکسی از هیچ‌گونه خدماتی بهره‌مند نیستند، عنوان کرد: نرخ کم و ناچیز کرایه‌های تاکسی در واقع ظلمی در حق رانندگان است چرا که تورم موجب افزایش ۲۰۰ درصدی برخی از قطعات خودرو شده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در پایان گفت: شهروندان نباید نسبت به افزایش نرخ اعتراضی داشته باشند چرا که در این وضعیت اقتصادی نامساعد و تورم، کرایه تاکسی ناچیز و کم دردی از رانندگان دوا نمی‌کند.

منبع: وبسایت تابناک

XS
SM
MD
LG